Ģimenes studija

Bērns mācās nepārtraukti, ne jau tikai lasītprasme liecinās par gatavību skolai

Ģimenes studija

Vecāki un mazbērni: satikšanās iespējas distancēšanās laikā

Projekts "Tava klase" top operatīvi, pateicoties drosmīgiem skolotājiem

Pedagogi projektu «Tava klase» uzskata par veiksmīgu, norāda arī uz nepieciešamiem uzlabojumiem

Krīzes situācijā skolēnu attālinātu mācību pieejamībai un skolotāju darba atslogošanai izveidots televīzijas projekts „Tava klase”. Projektu pedagogi un skolēni gan izmanto un uzskata par atbalstu, gan peļ vecumposmiem neatbilstoša satura, plānošanas un pasniegšanas dēļ, izskan raidījumā „Ģimenes studija”.

Sākoties ārkārtas situācijai, skolēniem, pārslēdzoties uz attālinātu mācīšanos sistēmu, bija nepieciešams jauns saturs un palīgs. Tika konstatētas problēmas - viedierīču pieejamība un interneta pieslēgums, tiešsaistes nodrošināšana ar skolotājiem, tāpēc izmantot virszemes televīziju bija risinājums, jo virszemes televīzija ir viens no plašākajiem pieejas veidiem. Projekts tika realizēts divu nedēļu laikā, pateicoties atsaucīgiem skolotājiem. Tagad saturu var izmantot arī nedzirdīgi bērni, ir surdotulkojumi. Paredzēts izveidot arī video titrus.

Projekta uzstādījums bija atvieglot skolotāja darbu, lai palīdzētu sagatavoties stundām, lai skolotāji vairāk laiku izmantotu atgriezeniskās saites iegūšanai, projekta ideju raksturo Izglītības ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Latviešu valodas skolotāja Ance Jaks projektā „Tava klase” ir iesaistīta jau no paša sākuma, veidojot mācību saturu trešajai klasei un koordinējot visus latviešu valodas skolotājus, kuri iesaistīti projektā. Ance Jaks skolotājus aicina projekta saturu izmantot radoši. Ja uzskata, ka „Tava klase” mācību saturs ir par vieglu kādā klašu grupā (uz to norāda radioklausītāja), var izmantot vecākām klasēm paredzētu saturu.

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotāja Inese Širina uzskata, ka piedāvātā programma ir veiksmīga, bērniem patīk un viņi izmanto iespēju arī arhīvā skatīties raidījumu atkārtojumus. Projektā nostiprina un atkārto jau skolā apgūtu vielu.

Inese Širina norāda uz nepilnībām - ka nav vienmēr  notikusi raita satura plānošana, nav vienmēr ierakstītas tēmas, tas apgrūtina mācību plānojumu, ir arī dažreiz tehniskas problēmas.

Radioraidījuma klausītāji pauž arī neapmierinātību ar projekta saturu - gan plānošanas joma, gan pārāk sarežģītas angļu valodas stundas, gan pārāk viegls un neatbilstošs 1. klases saturs.

KONTEKSTS:

Skolēni spiesti mācīties attālināti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību. Jauno izglītojošo TV kanālu “Tava klase” pirmajā darbības dienā līdz plkst.14 bija skatījušies cilvēki no kopumā 50 pasaules valstīm.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī nolemts pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt