Klase

Klase. Oresta stāsts.

Klase

«Klase» 6. sērija

Pēcstundas ar Kasparu Zemīti.

Pēcstundas ar Kasparu Zemīti jeb saruna par motivāciju un pacietību

Mūziķis Kaspars Zemītis sarunā ar pusaudzi Orestu pauž, ka, uzsākot kādu lietu, ir jābūt ne tikai motivācijai, bet arī pacietībai. Jaunam cilvēkam šādā situācijā liels atbalsts ir vecāki.

Vizītkarte: Kaspars Zemītis. Ģitārists, skolotājs, komponists. Viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras meistariem Latvijā. Beidzis Cēsu Bērnu mūzikas skolas klarnetes klasi. Pirmais ģitārspēles maģistrs Latvijā. Latvijas Mūzikas akadēmijā pasniedz klasisko ģitārspēli. Pirmais solo albums - “Mana lūgšana”. Izdevis grāmatu “Sešas stīgas. Ģitārspēles pamati”. Ieguvis mūzikas ierakstu gada balvu. Muzicē kopā ar labākajiem Latvijas dziedātājiem. Organizējis ģitāristu nometnes. Audzina trīs bērnus.

Pusaudzim Orestam patīk mūzika, kopā ar Rihardu un Valteru ir izveidojuši grupu “Epilepsija”. Raidījumā "Klase" Orests tiekas ar mūziķi Kasparu Zemīti, lai kopā muzicētu un sarunātos par mūziķa, pusaudža un pieaugušā pasaules uztveri.

"Lielā grūtība jebkuram, kurš grib iemācīties ģitāru vai jebkuru lietu, ir atrast motivāciju. Sameklēt to, kas dzen uz priekšu,” pauž mūziķis.

"Visi, kurus sastopu, kas saka, ka mūzika ir mana dzīve, – motivācijas ir daudz, bet pacietības un spēka pietrūkst."

Fragments no sarunas:

Kaspars: Kuri gadi jaunam cilvēkam vissmagākie?

Orests: No 14 līdz 17.

Kaspars: Lielākie sūdi, kurus sataisījis?

Orests: 15 gados es piedzēros nenormāli.

Kaspars: Man ar to arī bijušas problēmas, tāpēc es nedzeru nu jau drīz būs 20 gadi. Man patika dzert. Pēc tam ir bijis kauns. Ja ir raksturs, tad var izdomāt, ko ar to iesākt – dzert vai nedzert. Vecākiem būtu jārunā vairāk ar bērniem. Kamēr maziņš, bērns nāk un saka – padarām ko kopā. Ja nav pietiekami laika sarunām, tad vēlāk uz jautājumu – kā tev iet? - viņš atbild – normāli.

LTV raidījums pusaudžiem "Klase" - svētdienās pulksten 13.30 LTV1.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti