Pastariņa muzejā ar lauku darbiem, rotaļām un gardumiem svinēs Miķeļdienu

Pastariņa muzejā jau tradicionāli tiek svinēti rudens saulgrieži latviskās tradīcijās - ar lauku darbiem, ticējumiem, rotaļām un gardumiem. Dzejas dienu ietvaros notiks arī dzejas lasījumi un tukumnieka Maira Liepiņa jaunākās grāmatas atvēršana, informē Tukuma muzeja pārstāvji.

Rudens saulgrieži saukti arī par Miķeļiem jeb Miķeļdienu, kas uzskatāma par gada auglīgākās daļas aizvadīšanas svētkiem. Svētku latviskais nosaukums ir Apjumības jeb Appļāvības, jo šajā dienā pēdējo reizi pļāva labību. Miķelis latvju dainās saukts par bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos. Tādēļ saulgriežu pasākumā apmeklētāji aicināti lasīt ābolus un gatavot ābolu virtenes, cept tradicionālos rudens saulgriežu gardumus, iet latviskās rotaļās un uzzināt, ko ticējumi vēsta.

Dzejas dienu ietvaros notiks arī dzejas lasījumi un tukumnieka Maira Liepiņa jaunākās grāmatas atvēršana. Mairis jeb, kā viņš pats sevi dēvē, Daiļais piedalījies vairākos TV šovos, filmējies "Bermudu divstūra" videoklipā, redzams vienā no galvenajām lomām Dzintara Neimaņa īsfilmā "Watch Me", filmējies jauniešu seriālā "16+", sarakstījis grāmatu par mūziķi Lauri Reiniku.

Rudens saulgriežu pasākums notiks 22. septembrī plkst. 13.00 Pastariņa muzejā Bisniekos, Dzirciemā, Zentenes pagastā, Tukuma novadā.

Pastariņa muzejs ir vienīgā atjaunotā Ziemeļkurzemes lauku sēta, kurā ar spēlēm un rotaļām, lauku darbiņiem var iepazīt latviešu dzīvesveidu, kad tajā dzīvoja rakstnieks E. Birznieks-Upītis (1871-1960), bērnībā saukts par Pastariņu. Pastariņa muzejs ir muzejs bērniem, kas paši vēlas darīt lauku darbus, apgūt tradicionālās spēles un rotaļas, iepazīt Ziemeļkurzemes lauku sētas sadzīvi, tradīcijas un iepazīt Birznieku dzimtas vēsturi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti