Rīta Panorāma

Intervija ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

“Liels un mazs” audiopastaigu maršruts Pārdaugavā

Pastaigas mīlošiem mazajiem grāmatu lasītājiem – tapusi audiopastaiga pa Pārdaugavu

Ģimenes ar bērniem un ikviens pastaigu mīļotājs var doties iepazīt dažādas Pārdaugavas vietas un, izstaigājot speciāli izdevniecības "Liels un mazs" izveidoto maršrutu, iepazīt pērn apgādā izdotās grāmatas un ieklausīties to fragmentos.

Audiopastaigā ietvertas gandrīz divdesmit grāmatas. Nonākot katrā kartē iezīmētajā vietā, uzdevums ir atrast grāmatu ilustrāciju uzlīmes un kvadrātkodus. Tos noskenējot, atskanēs teātra trupas "Kvadrifrons" aktieru Ances Strazdas, Reiņa Botera, Klāva Meļļa un Āra Matesoviča balsīs ieskaņotie stāsti, dzejoļi un skaitāmpanti.

Vienā no pastaigas punktiem dzejniece, izdevniecības "Liels un mazs" galvenā redaktore Inese Zandere iepazīstina: "Mēs tagad atrodamies pie Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, un, tā kā mums šajā grāmatu sarakstā, kur pavisam ir 18 grāmatas, tostarp ir arī tulkojumi, tad šeit, protams, ir vācu grāmata. Tā ir Mavila komikss "Kinderlande", kura stāsta par austrumvācu puiku dzīvi skolā tieši pirms Berlīnes mūra krišanas."

Maršrutu iespējams izstaigāt sev visatbilstošākā tempā vai braukt ar velosipēdu. Un tas nebūt nav jādara vienā dienā.

Par kādu citu pastaigas punktu, kurā varēs iepazīt no igauņu valodas tulkotās Trīnu Lānas "Skeleta Juhana gaitas", stāsta māksliniece, izdevniecības "Liels un mazs" mākslinieciskā redaktore Ūna Laukmane: "Mēs esam atnākuši pie skeleta Juhana Jaņa Rozentāla mākslas skolā; tā kā viņam bieži nokrīt detaļas, šī ir vieta, kur palīdzēs."

"Šī pastaiga notiek "Liels un mazs" īstenotā projekta "Bērnu Eiropa" ietvaros, kam atbalstītājs ir Eiropas Savienības  programma "Radošā Eiropa". Mēs esam izdevuši jau 29 grāmatas, kas ir tulkotas no 11 dažādām valodām," skaidro "Liels un mazs" Eiropas projektu vadītāja Kristīne Jonusa.

Maršruta karti iespējams atrast gan izdevniecības mājaslapā, gan atsevišķās maršruta vietās, piemēram, Āgenskalna tirgū vai bibliotēkā.

"Viens no maršruta punktiem ir Rīgas Centrālās bibliotēkas Āgenskalna filiālbibliotēka, kurā arī ir ilustrācija logā. Neteikšu, kurai grāmatai, lai bērni nāk, skatās, meklē, kura grāmata, klausās fragmentu un pēc tam nāk uz bibliotēku pēc grāmatas," atklāj galvenā bibliotekāre Ilze Siliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti