«Pasaka par mūzikas instrumentiem» aicina uz sezonas pirmo LeNeSOna koncertuzvedumu bērniem

Šo sestdien, 17. septembrī, Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris savus mazākos klausītājus aicina uz muzikālo notikumu "LeNeSOns un "Pasaka par mūzikas instrumentiem"".  Lelle LeNeSOns kopā ar simfonisko orķestri atkal ceļos mūzikas pasaulē visas sezonas garumā, piedāvājot četras dažādas koncertizrādes, kurās ar dažādiem piemēriem palīdzēs izzināt mūzikas apvāršņus un orķestra noslēpumus. "Pasaka par mūzikas instrumentiem" ir dzejnieces Ineses Zanderes un komponista Andra Vecumnieka bērniem speciāli radīts uzvedums, kurā galvenās lomas izspēlē dažādi mūzikas instrumenti.

Izrāde 17. septembrī notiks divas reizes – plkst. 11.00 ar subtitriem krievu valodā un plkst. 14.00 latviešu valodā.

Ineses Zanderes stāstā satiekas Karalis Kontrabass, prinči Vijole un Alts, vecais hercogs Fagots un godājamā hercogiene Tuba, varenais burvis Flīģelis, kā arī daudzi citi personāži. Prinči centīsies iekarot skaisto princešu Arfas un Flautas sirdis, dodoties piedzīvojumā mākslinieces Kristīnes Abikas veidotajā pasaku grāmatā, un to visu skaņās ietērpis komponists Andris Vecumnieks. Šis darbs pirmizrādi ar plašiem panākumiem piedzīvoja 2021. gada festivālā "LNSO vasarnīca" Rēzeknē. Pasakas režisore ir Una Rozenbauma. Pie diriģenta pults redzēsim Jāni Stafecki, stāstnieku lomās būs aktieri Rūdolfs Apse un Valdis Vanags.

Lasītāju iemīļotā dzejniece Inese Zandere ir autore vairāk nekā trīsdesmit bērnu grāmatām, daudzu grāmatu redaktore, vairāku literatūras balvu saņēmēja. Ieguvusi Literatūras gada balvu par grāmatām "Iekšiņa un āriņa", "Melnās čūskas maiznīca" un "Mantojumi", nominēta arī par krājumu "Putna miegā", kurš ieguvis arī žurnāla "Latvju Teksti" balvu.

Profesors Andris Vecumnieks ir LNSO tuvs draugs un klausītājiem labi zināmais diriģents, komponists, lektors un pedagogs. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas orķestra diriģēšanas katedras vadītājs. Komponistu savienības biedrs. "Sinfonia concertante" mākslinieciskais vadītājs. Regulāri sadarbojas ar Liepājas Simfonisko orķestri. Koncertē Berlīnē, Rostokā, Minsterē, Taškentā, Novosibirskā. Vada starptautiskas meistarklases.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti