Pārlaimes sajūta! Bērna piedzimšana izmainījusi Agneses un Katrīnas partnerattiecības

Katrīna un Agnese kopīgi audzina meitu un cer, ka spēs izaudzināt stipru un pašapzinīgu cilvēku tādai sabiedrībai, kura savos darbos rādīs, ka novērtē katru cilvēku.

Katrīna un Agnese iepazinās pirms 15 gadiem, kopā ir jau 13 gadus, viņu meitiņai ir divi gadi.

Agnese bērna ierašanos mājās raksturo kā pārlaimes sajūtu, tās bija sajūtas, kas nekad nebija iepriekš bijušas.

Katrīna bērna piedzimšanu raksturo ar drošības sajūtu, jo izjuta atbalstu: “Agnese bija paņēmusi atvaļinājumu un bija blakus. Mēs bijām ļoti gatavojušās bērna ienākšanai ģimenē. Teorijā bijām stipras. Man blociņā bija sadaļa – “pēc tam”ar speciālistu sarakstu, kam piezvanīt. Mēs izmantojām visas iespējas, kas pieejamas, jo ir lietas, kas atstājamas profesionāļu ziņā.”

Agnese piekrīt, ka ir lietas bērna audzināšanā, kuras atklājas darot: “Mums šķiet, ka mums sanāk.”

Katrīna piebilst: “Vai sanāk, to sapratīsim, kad meitiņa izaugs. Grūti prognozēt, kas paliks bērna prātā.

Pašapziņa un pašcieņa ir lietas, kuras centāmies iedot dzīvē kā noderīgas.

Ja ko neļaujam, tad skatāmies, vai aizliedzam tāpēc, ka bērnam bīstami, vai tad, ja pašām grūti.”

Bērna piedzimšana izmainījusi arī Agnese un Katrīnas attiecības: “Mūsu attiecībām nākusi klāt jauna šķautne. Pirms bērna ienākšanas mūsu dzīvē vienojāmies, ka jāsaglabā arī mūsu divatnes daļa.”

Svarīgi arī, ka bērns ienāca nobriedušā vecumā un nobriedušās, stabilās attiecībās: “Tagad ir trešais cilvēks, ar kuru rēķināties.”

Toms ciemiņiem skaidro, ka uz studiju aicina cilvēkus, kuri tic, ka dzīvosim labākā valstī: “Kāds ir jūsu sapnis par Latviju pēc 10 gadiem?”

Katrīna uzsver, ka jau šī gada labdarības maratona tēma parāda zināmu sabiedrības briedumu: “Ja ne visas sabiedrības, tad maratona veidotāju noteikti.

Pēc 10 gadiem svarīgi, lai cilvēks ir vērtība – bērns, pieaugušais, cilvēks ar īpašām vajadzībām vai līdzpilsonis, kurš kaut kādā veidā atšķiras.

Lai atšķirība nemainītu attieksmi, lai katrs savos darbos parādītu, ka novērtējam katru cilvēku.”

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runā par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicina ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

15 komentāri
Valdis Bērziņš
11 absolūti slimi komentāri, kurus rakstījuši cilvēki ar cāļa smadzenēm un mēslu mušas kāpura izglītību.
Ligita Virka
https://youtu.be/l--_He2ECiI
Ligita Virka
Pirms pāris gadiem Rīgas centrā redzēju šausmīgu skatu - pa ielu gāja divi vīrieši ap 30 g.v. un pa vidu maza ap 5 g. pār-nelaimīga meitenīte tika vesta pie šo abu rokām - kā sapratu ārzemju "ģimene". Likās, ka meitenīte iet atpakaļ, nevis uz priekšu. Rietumos jau izņem bērnus no normālām, labām ģimenēm, izdomājot kaut kādus iemeslus - kādus apmelojumus un šantāžu, un "pārlaimīgo", jo viņiem un viņām (parasti) - bērni nedzimst.
Anonīms lietotājs 22483
Kā tu zini, kas tie bija par cilvēkiem? Varbūt meitenītes lielie brāļi? Varbūt tēvs ar savu brāli? Ir jābūt galīgi galvā slimam, lai, ieaugot uz ielas bērnu 2 viena dzimuma pieaugušo pavadībā, izdarītu šādus secinājumus.
Anonīms lietotājs 22614
Un tieši todien tu steigā biji aizmirsusi kaku maisu un nevarēji paust savu attieksmi, tāpēc vismaz šodien to izdarīji.
Ligita Virka
Kaut kas tāds notiek LR? Vai tad saskaņā ar LR Satversmi valsts varai nav jāreaģē un jārespektē šīs meitenītes tiesības !!!???? Latvijas Satversmes Sapulces 1922. gada 15. februāra kopsēdē pieņemtā Latvijas Republikas Satversme 110. Valsts aizsargā un atbalsta laulību — savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības. (15.12.2005. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 17.01.2006.)
Anonīms lietotājs 22483
Ko tu tur murgo! Tas ir bioloģiskais bērns vienai no šīm sievietēm. Kas tev par daļu, ka viņa mīl sievieti, nevis vīrieti un dzīvo attiecīgi atbilstoši savai seksuālajai orientācijai. Kā valsts vara var iejaukties? Atņemt viņai pašas bērnu? Tad jau jāatņem visām, kas nedzīvo ar vīrieti!
Ligita Virka
Vai arī tiek upurēts bērns, lai šīs personas varētu justies "pārlaimīgas" ?
Jānis Balodis
Es ceru, ka būs arī sižeti, kur ir arī laimīgs tētis un ir arī laimīga mamma, nevis tikai divas laimīgas mammas un divi laimīgi tēti, kuriem nekad nebūs bērnu, jo tas nav iespējams.
Ligita Virka
Te nav nekāds 'arī' - te ir konkrēts sodomiskas vardarbības gadījums pret bērnu.
Jānis Balodis
Es absolūti respektēju šo abu sieviešu privāto dzīvi. RESPECT! BET SIEVIETEI NO SIEVIETES BĒRNI NEDZIMST!
Ligita Virka
Un šī mazā bērna tiesības ?
Gundega Biete
un vēl šo bērnu kropļošanu reklamē sabiedriskais medijs (raksta autors ir LSM.lv bērnu satura redakcija)!!
Ligita Virka
Vakar, 11:33 | Vecāki un bērni Autori: LSM.lv bērnu satura redakcija ??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ligita Virka
Sievietei no sievietes bērni nedzimst. Pieaugušie var izvēlēties svētību vai lāstu, bet ar kādām tiesībām kropļot bērnu?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti