Pārlaimes sajūta! Bērna piedzimšana izmainījusi Agneses un Katrīnas partnerattiecības

Katrīna un Agnese kopīgi audzina meitu un cer, ka spēs izaudzināt stipru un pašapzinīgu cilvēku tādai sabiedrībai, kura savos darbos rādīs, ka novērtē katru cilvēku.

Katrīna un Agnese iepazinās pirms 15 gadiem, kopā ir jau 13 gadus, viņu meitiņai ir divi gadi.

Agnese bērna ierašanos mājās raksturo kā pārlaimes sajūtu, tās bija sajūtas, kas nekad nebija iepriekš bijušas.

Katrīna bērna piedzimšanu raksturo ar drošības sajūtu, jo izjuta atbalstu: “Agnese bija paņēmusi atvaļinājumu un bija blakus. Mēs bijām ļoti gatavojušās bērna ienākšanai ģimenē. Teorijā bijām stipras. Man blociņā bija sadaļa – “pēc tam”ar speciālistu sarakstu, kam piezvanīt. Mēs izmantojām visas iespējas, kas pieejamas, jo ir lietas, kas atstājamas profesionāļu ziņā.”

Agnese piekrīt, ka ir lietas bērna audzināšanā, kuras atklājas darot: “Mums šķiet, ka mums sanāk.”

Katrīna piebilst: “Vai sanāk, to sapratīsim, kad meitiņa izaugs. Grūti prognozēt, kas paliks bērna prātā.

Pašapziņa un pašcieņa ir lietas, kuras centāmies iedot dzīvē kā noderīgas.

Ja ko neļaujam, tad skatāmies, vai aizliedzam tāpēc, ka bērnam bīstami, vai tad, ja pašām grūti.”

Bērna piedzimšana izmainījusi arī Agnese un Katrīnas attiecības: “Mūsu attiecībām nākusi klāt jauna šķautne. Pirms bērna ienākšanas mūsu dzīvē vienojāmies, ka jāsaglabā arī mūsu divatnes daļa.”

Svarīgi arī, ka bērns ienāca nobriedušā vecumā un nobriedušās, stabilās attiecībās: “Tagad ir trešais cilvēks, ar kuru rēķināties.”

Toms ciemiņiem skaidro, ka uz studiju aicina cilvēkus, kuri tic, ka dzīvosim labākā valstī: “Kāds ir jūsu sapnis par Latviju pēc 10 gadiem?”

Katrīna uzsver, ka jau šī gada labdarības maratona tēma parāda zināmu sabiedrības briedumu: “Ja ne visas sabiedrības, tad maratona veidotāju noteikti.

Pēc 10 gadiem svarīgi, lai cilvēks ir vērtība – bērns, pieaugušais, cilvēks ar īpašām vajadzībām vai līdzpilsonis, kurš kaut kādā veidā atšķiras.

Lai atšķirība nemainītu attieksmi, lai katrs savos darbos parādītu, ka novērtējam katru cilvēku.”

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runā par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicina ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti