Ģimenes studija

Idejas ziemas prieku izbaudīšanai kopā ar bērniem

Ģimenes studija

Ģimenes plānošana: kas mudina pieņemt lēmumu par labu vēl viena bērna ienākšanai ģimenē

Atbrīvoties no nevajadzīgām bērnu lietām, rūpējoties par vidi un ietaupot līdzekļus

Pārdošana, maiņa, labdarība jeb ko iesākt ar nevajadzīgām bērnu drēbēm un mantām

Bērni aug ātri, drēbes un apavus bieži nespēj nonēsāt, tāpēc tos atdot, pārdod, maina; tam izmanto dažādas labdarības organizācijas, maiņas vietas vai ar sociālo tīklu palīdzību – raidījuma “Ģimenes studija” viesi dalās ar savu pieredzi.

Mantu maiņas vietas „Brīvbodes” pārstāve Ilze Gūtmane pauž, ka “Brīvbode” ir vieta, kur var atnest mantas maiņai un atrast sev ko iepriecinošu. Ne tikai drēbes un apavus, arī grāmatas, spēles, puzles, mājsaimniecībā plaši pielietojamas lietas. Bērnu mantu “Brīvbodē” ir daudz, tās daudz nes un maina.

Bērnu lietām ir sezonāls raksturs – kad mainās sezona, meklē mantu maiņu. Tiem, kas ziedo vai maina mantas, jāatceras, ka maiņai jānes labas mantas, tādas, ko labprāt dotu savam draugam.

Mantām, kad tās vairs nav vajadzīgas, ir divi pielietojumu veidi – utilizēt vai meklēt jaunu pielietojuma ceļu, tagad arī domā par pārstrādi. Taisnība, ka starp mantām, kuras atdod, ir vairāk bērnu un sieviešu lietu, mazāk vīriešu mantu. Ir mazcenu veikali, kur ziedotās mantas ar ziedotāju piekrišanu pārdod par zemām cenām. Otrs ceļš – humānā palīdzība, kur cilvēki var saņemt nepieciešamo. Notiek arī preču maiņa, šie procesi ir tradicionāli seni, mantu ziedošanu biedrībai "Latvijas Sarkanais Krusts" raksturo ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Dūla Jana Biezā nodarbojas arī ar labdarību, viņa uzsver, ka

ziedotājiem jāpievērš uzmanību mantu kvalitātei, lai neaizvainotu tos, kuriem mantas vēlas ziedot.

Jaunās mammas labprāt mainās ar dažādiem piederumiem, kuri vairs nav nepieciešami, bērnam pieaugot. Arī labi situētas ģimenes ne tikai ziedo, bet arī maina bērnu mantas, tam labi noder sociālie tīkli.

Piena pumpīši, matrači, bērnu pudelītes – lietas, kuras eksperti neiesaka nodod citam. Jana uzsver, ka nepieciešama droša apstrāde, tad var nodot, piemēram, piena pumpīti.

"Latvijas Sarkanais Krusts" vienmēr aicina atdot tīras un kārtīgas drēbes, bet ne vienmēr tā notiek. Liels apjoms tiek utilizēts, jo reizēm arī ļoti netīras drēbes nodotas organizācijai.

Līkops, akcentējot nodoto mantu tīrību, pauž, ka organizācijai nav tāda dienesta, kas ziedotās mantas mazgātu vai gludinātu. Somijas kolēģi ziedotās drēbes nemazgā, bet gludina ar tvaika gludekļiem.

Mamma Inese Auniņa bērnu drēbītes vispirms atdot draudzenēm, paziņām, kuru bērniem tās var noderēt, grūtāk norit pārdošana, viņa drēbes arī nodod labdarībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt