Ģimenes studija

Eksāmeni latviski: Mazākumtautību skolās vidusskolēniem latviešu valoda nav problēma

Ģimenes studija

Ilmārs Mežs: Jāpalīdz ģimenēm ar bērniem, lai viņi nenonāktu ilgstošā nabadzībā

Mājdzīvnieks ģimenē – bērna iegriba vai gatavība uzņemties atbildību

Pārbaudes testi ģimenei, kurā bērni vēlas mājdzīvnieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Mājdzīvnieku izvēle ģimenei ar bērniem ir ļoti atbildīgs lēmums. Pirms dzīvnieks ienāk mājā, jāizvērtē daudz faktoru, lai saprastu, vai ģimene šādam lēmumam ir gatava.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” saruna par to, kādi faktori jāņem vērā, lai noteiktu ģimenes gatavību mājdzīvnieku iegādei.

Vecāku atbildība

Ja vecāki nav simtprocentīgi pārliecināti, ka vajag suni, tad nevajag to ņemt, jo, neskatoties uz bērnu vēlmēm, atbildīgi par dzīvnieku ir vecāki. Ja vecāki neuzņemas atbildību, nevajag dzīvnieku iegādāties, iesaka veterinārārsts Alberts Čipuštanovs.

Raidījuma “Ķepa uz sirds” producente Inese Kreicberga pirms dzīvnieka vešanas mājā iesaka divus pārbaudes testus:

“Ja bērni vēlas mājdzīvnieku, vispirms vajag braukt uz dzīvnieku patversmi, arī agri no rīta, arī tad, ja līst lietus. Pēc pāris nedēļām entuziasms pāries. Otrs tests – doties uz zooveikalu, izvērtēt mājdzīvnieka kopšanas minimumu un maksimumu, tad ģimene izvērtēs, kā rīkoties. Vispirms jāapzina izmaksas, kādas alerģiskas reakcijas, (izvēlētā dzīvnieka) sadzīvošana ar citiem mājdzīvniekiem. Izvērtēšanu jāizdara pirms dzīvnieka paņemšanas.”

Vai ģimene ir gatava

Šveicē pirms suņa iegādes jāliek eksāmens, jāiegūst sertifikāts, lai redzētu, vai ģimene gatava dzīvniekam.

Dzīvnieku turēšanu nevar uztvert par klapatu.

Piemēram, vēlaties suni, tad jāizvērtē iegādāšanās mērķis, dzīvnieka lielums. Jāredz suņa vecāki, tā var prognozēt, kāds būs suns. To var redzēt tikai tad, ja suni ņem no audzētavas, ne no patversmes.

Ja vecāki gatavi ņemt suni mājā, tad vispirms jādodas pie speciālistiem, jākonsultējas, lai saprastu situāciju.

Par šķirnes izvēli padoms jāprasa kinologiem, zoopsihologiem, vetārstiem, draugiem, kuriem ir suns.

Nav arī īpaši iesakāmas suņu šķirnes, jo nekad nav garantijas, ka saņems suni ar kvalitātēm, kādas rakstītas suņa šķirnes aprakstā.

Jāizvērtē arī ģimenes dzīves ritms, vai var atļauties mājdzīvnieku. Mazu kucēnu aizņemti vecāki nevar atļauties, jo darbs ar suni ir ik dienu.

Vecākiem jāatceras, ka suni un bērnu nedrīkst atstāt vienus bez pieaugušā klātbūtnes.

Pirms izvēlas mājdzīvnieku ģimenē ar bērnu, jāņem vērā bērna vecums, jāzina izmaksas, jāsaprot, cik daudz laika var veltīt dzīvniekam, jāapgūst zināšanas par dzīvnieka barošanu, uzvedību, slimībām.

Ja ir šaubas, tad nevajag ņemt mājdzīvnieku, jo pastāv dažādas iespējas rūpēties par dzīvniekiem patversmēs, pieskatot radu un draugu dzīvniekus, tā esot ar dzīvniekiem saskarsmē, bet neņemot tos mājās.

Latvijā statistika rāda, ka visvairāk ir kaķu mīļu, tad popularitātes ziņā seko suņi, tad mazie mājdzīvnieki - žurciņas, pelītes, bruņurupuči.

Tagad modes lieta ir pundurezis. Tam ir vajadzīga īpaša aprūpe, bet ne tik sarežģītas rūpes, kā prasa suns vai kaķis, arī dzīvildze pundurezim ir mazāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti