«Par ziemas priekiem un rūpēm Rīgā pirms gadu desmitiem un simtiem» – Ģimenes diena Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

Svētdien, 22. janvārī, uz Ģimenes dienu "Par ziemas priekiem un rūpēm Rīgā pirms gadu desmitiem un simtiem" aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Programmā ekskursija un radošas darbošanās iespēja bērniem kopā ar vecākiem, informēja muzeja pārstāvji.

Pulksten 12.00 un 15.00 uz ekskursiju "Kā rīdzinieki ziemā senāk dzīvoja" tiks gaidīti bērni kopā ar pieaugušajiem. Muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle ekskursijas dalībniekus vedīs ceļojumā cauri gadsimtiem, stāstot gan par laikiem, kad Rīga vēl nebija dibināta, gan iepazīstinot ar muzejā rodamajām liecībām un vēstures faktiem par rīdzinieku dzīvi un sadzīvi ziemas periodā.

Kā ļaudis "pieradināja" ziemu, kādi darbi bija jāveic, kādas prasmes bija jāiegūst, lai ziema būtu ne tikai rūpju, bet arī prieka un iespēju laiks? Vienmēr ir bijusi aktuāla mājokļa apsilde, apgaismošana, ēdiena ieguve un gatavošana, silta apģērba sagāde, drošība un aizsardzība, arī – atpūta, spēles, bērnu rotaļas.

Ziema rīdzinieku dzīvē vienmēr bijusi un ir arī prieka un svētku svinēšanas laiks. Ar ziemas norisēm saistītas virkne tradīciju un ticējumu. Ziemas tumšie vakari bija arī kopīgas vakarēšanas, pasaku, leģendu, teiku stāstīšanas un mīklu minēšanas laiks. Vai zināt teiku par Rīgas Lielo Kristapu? Vai zināt, kas bez baļķiem un bez dēļiem uztaisa tiltu un kas ir balts palags, kas apklāj visu zemi?

Kolonnu zālē bērniem un vecākiem tiek piedāvāta radošas darbošanās vieta, kas paredzēta ģimeniskam kopā darīšanas priekam.

Pirms vai pēc Ģimenes dienas ekskursijas – iespēja individuāli apskatīt visu pastāvīgo ekspozīciju, izstādi "Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs.", kas izvietota muzeja ekspozīcijas "Rīga Livonijas sastāvā. 13.–16. gs." zālē, Latvijas kuģniecības vēstures ekspozīcijā īpašā vitrīnā izstādītās "Sen aizmirstas lietas jūrniecībā", kā arī Starptautiskajam Stikla gadam veltīto izcilu muzeja krājuma stikla priekšmetu parādi.

Pulcēšanās uz Ģimenes dienas ekskursiju – muzeja vestibilā. Dalība – ar muzeja ieejas biļeti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti