Par pastaigām un atklātām sarunām. Aleksandras bērnības stāsts

Kopā pavadītam laikam ir vērtība - tas stiprina attiecības un uzticēšanos. Aleksandra uzskata, ka garās ikdienas pastaigas kopā ar mammu ir lielisks ieguldījums viņas dzīvē.

LSM.lv vecāku sadaļā mēs publicējām dienas darbiņus - ieteikumus, ko vecāki un vecvecāki var paveikt kopā ar bērniem.

Tagad mēs publicēsim dažādus ieteikumus no pieaugušu cilvēku dzīves - kādas spēles un aktivitātes viņi atceras no savas bērnības.

Aleksandras bērnības stāsts:

“Pastāstīšu par tradīciju, ko uztveru kā foršu ieguldījumu manī. Es augu ar māmiņu. Dzīvojām Jelgavā, regulāri gājām pastaigāties. Mums nebija mašīnas, nebraukājām pa Latviju, bet Jelgavu bijām izstaigājušas krustām šķērsām.

Staigājām pēc manas skolas un mammas darba. Katru dienu vai pārdienas, rudens vai ziema - regulāri izgājām izlocīt kājas.

Svarīgas bija sarunas. Tas nebija tā, kā pie vakariņu galda apvaicājies: “kā iet?”, bet tā lēnām, prātam nomierinoties, ieejot tādā ritmā. Tad kaut ko pašai gribas izstāstīt.

Bērnībā un arī tagad ne labprāt stāstu par sevi, bet pastaigā ir cita komunikācija.

Liekas, ka tas ir ikdienišķs rutīnas ieradums, bet tas prasa zināmu laiku no mammas. Arī mammai tā bija zināmā mērā atpūta no darba un mājas rūpēm.

Mums nebija konkrēta maršruta, izejot prasījām - "uz kuru pilsētas pusi šodien iesim?" Tad izejam vēl tur līkumiņu, paejam pa to ielu. Mana mamma vēl joprojām, tagad jau viena pati, turpina staigāt.

Es esmu pamanījusi, ka pa telefonu negribas mammai stāstīt par savām domām, uzskatiem , dzīvi, ir kāda barjera. Ja aizbrauc, pavadi kopā laiku, tad var sākt dalīties ar mammu. Es nevaru teikt, ka mamma man ir liela draudzene sirds izkratīšanai. Tagad brīvdienās pa Latviju kopā paceļojam. Ja sanāk kvalitatīvi kopā pavadīt laiku, tad mamma kļūst par draudzeni.”

Vecāki, sāciet ar piecām minūtēm!

Labdarības maratona "Dod pieci!" organizētāji vecākus aicina sākt ar piecām kopā būšanas minūtēm. Piecas minūtes ir laiks, ko vecāki savam bērnam var atrast.

Piecas minūtes ir būtiskas, īpaši maza bērna dzīvē. Speciālisti saka, ka piesaistes sistēma starp bērnu un vecāku veidojas līdz trīs gadu vecumam, kad bērns ir atkarīgs no vecākiem visās jomās, tas atstāj iespaidu uz bērnu arī visās jomās.

Mēs tevi aicinām paskatīties uz savas bērnības piecām minūtēm – pavadītām kopā ar vecākiem. Kas ir tas – tavās atmiņās paliekošais no kopā būšanas ar saviem vecākiem un ģimeni bērnībā? Ko jūs kopā darījāt?

Dalieties ar savām atmiņām, kopā spēlēto spēļu aprakstiem, praktiskiem ieteikumiem, tie var noderēt citiem, tiem, kuri vēlas kļūt par labiem vecākiem šodien. Rakstiet [email protected]

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runās par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicinās ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti