«Papardes zieds» atklātā vēstulē: tautas priekšstāvji vēršas pret demokrātiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Organizācija “Papardes zieds” vērš sabiedrības uzmanību uz jauniešu seksuālo izglītošanu, sabiedrības un izglītības sistēmas iesaistīšanu jauniešu izglītošanas procesā. Šodien organizācija “Papardes zieds”pie sabiedrības vēršas ar atklātu vēstuli.

Šī gada 6. septembrī biedrība “Papardes zieds” rīkoja saskaņotu publisku pasākumu pie Saeimas un iesniedza parlamentam un Ministru kabinetam atklātu vēstuli. Atklāto vēstuli parakstījuši biedrības “Papardes zieds” prezidents Reinis Āboltiņš un valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle.

Atklātajā vēstulē parlamentam un Ministru kabinetam organizācija “Papardes zieds”  lūdza  sniegt skatījumu par to, kā esošo situāciju jauniešu veselības izglītības jomā varētu uzlabot un kādas izmaiņas Izglītības likuma 10.1 pantā būtu veicamas, lai tas veicinātu mūsdienām atbilstošas izglītības pieejamību.

Iesniegto vēstuli parakstīja vēl 19 citas nevalstiskās organizācijas, tostarp vairākas ārstu profesionālās asociācijas.

Šodien izplatītajā vēstulē “Papardes zieds”raksta: “Taču, tā vietā, lai saņemtu atbildi no likumdevēja, atsevišķi Saeimas deputāti biedrību ”Papardes zieds” apsūdzēja valsts drošības apdraudēšanā un mēģinājumos iejaukties Latvijas valsts iekšējās lietās un Saeimas vēlēšanu norisē. Līdz ar to daži Saeimas deputāti izmantoja Satversmē paredzēto iespēju, iesniedza pieprasījumu Ministru prezidentam, lūdzot noskaidrot, vai biedrības “Papardes zieds” aktivitātes un saņemtais finansējums ir vai nav uzskatāmi par Satversmes un Latvijas valsts neatkarības apdraudējumu.”

Biedrības “Papardes zieds” vērtējumā ir noticis bezprecedenta gadījums, kad tautas priekšstāvji, izmantojot demokrātijas instrumentus, vēršas pret nevalstisko sektoru un demokrātiju Latvijā.

«Valsts un pašvaldību institūcijas, tajā skaitā Saeimu un Saeimas deputātus, finansē no nodokļu maksātāju, tātad ikviena ekonomiski aktīva iedzīvotāja, uzņēmēju un arī biedrību un nodibinājumu samaksātajiem nodokļiem. Pretēji valsts institūcijām, biedrības un nodibinājumi garantētu finansējumu nesaņem. Finansējumu savai darbībai tās nodrošina pašas. Biežākie NVO finansēšanas avoti ir biedru nauda, mērķa ziedojumi, noteiktā kārtībā piešķirti valsts un pašvaldību budžeta līdzekļi, kā arī citi likumīgi finansējuma avoti. NVO likumā noteiktajā kārtībā par saviem finansējuma avotiem izsniedz pārskatus un atskaites.“

Biedrība ”Papardes zieds”  vēstulē uzsver, ka tās darbības mērķis ir stiprināt ikviena iedzīvotāja, it īpaši bērnu un jauniešu, zināšanas par savu veselību, kas atbilst Satversmes 111. pantā ietvertajām tiesībām uz veselības aizsardzību un 112. pantā ietvertajām tiesībām uz izglītību.

Biedrība uzskata, ka notikusi vēršanās pret Satversmē nostiprinātajām tiesībām: “Saeimas Pieprasījumu komisijai adresētais, vienpadsmit Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātu parakstītais pieprasījums ir ilustratīvs piemērs, kā atsevišķi politiķi cenšas iebiedēt neatkarīgas nevalstiskās organizācijas, kuras publiski norāda uz nepārdomātiem un kļūdainiem politiķu lēmumiem, kas nodara būtisku kaitējumu Latvijas sabiedrībai kopumā.”

“Politiķu rīcība ir uzskatāms piemērs, ko nozīmē izpratnes trūkums par pilsoniskās sabiedrības,

tajā skaitā biedrību un nodibinājumu, funkcijām demokrātiskā valstī un sabiedrībā. Aicinām Saeimas deputātus neatkāpties no Satversmē nostiprinātajām tiesībām un brīvībām un veicināt pilsoniskās sabiedrības iesaisti demokrātijas stiprināšanā,” teikts vēstulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti