Palīdzība uzņemošajām ģimenēm – nodibināts ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs «Plecs»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Fonds “Plecs” nodibinājis ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru “Plecs”, lai dotu atbalstu uzņemošajām ģimenēm un tiem, kuri tikai apsver iespēju dot ģimenisku siltumu bērnunama bērniem. Fondā konsultācijas sniegs pusaudžu psihologs, psihoterapeits un atkarību speciālists Nils Konstantinovs, paziņojumā presei informēja fonda pārstāvji.

Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri Latvijā pastāv kopš 2018. gada, kad to izveidē roku pielicis fonds “Plecs”, sadarbībā ar Labklājības ministriju izstrādājot priekšlikumus un ieteikumus centru darbībai.

“Strauji mainoties sabiedrības attieksmei pret bērnunamiem, tos vairs neuztverot kā normu un pieaugot cilvēku gatavībai bērnus uzņemt arī pašiem, kļuva skaidrs, ka nepieciešams domāt tālredzīgi,” saka fonda “Plecs”  vadītājs Jānis Erts.

“Jā, ar bērna nonākšanu ģimenē sākas viņa atveseļošanās, bet tas nav viegls laiks! Ne mazāk svarīgi plānot, kurš palīdzēs ne tikai bērnam, bet arī pašai ģimenei, turklāt – regulāri un gadiem ilgi! Fonds “Plecs”  ir daļa atbalsta, bet mums šķita un joprojām šķiet svarīgi, lai tamlīdzīgi jautājumi tiktu risināti sistēmiski un visas valsts līmenī.”

Latvijā darbojas 17 atbalsta centri, un “Pleca” radītais centrs skaita ziņā ir astoņpadsmitais.

Jaunizveidotās struktūrvienības vadītāja Zane Karele norāda, ka centra pieeja būs pielāgota aktuālajai problemātikai – proti, situācijai, kad lielākā daļa bērnu, kas palikuši aprūpes iestādēs, ir pusaudži un bērni ar nopietniem veselības traucējumiem, savukārt lielajiem un mazajiem, kas jau nonākuši mīlošā vidē, pandēmijas apstākļos atdzīvojušās reiz pieredzētās traumas.

''Bērniem nepieciešams dzīvot ģimenēs, tā ir viņu pamatvajadzība, un, lai to īstenotu, jārīkojas jelkādos apstākļos,” uzskata Zane Karele. “Vienlaikus tas nozīmē, ka ģimenēm, lai tās šobrīd spētu uzņemt un turpināt rūpēties par citiem, jābūt pieejamam gan emocionālam, gan arī augsti profesionālam un ikdienā reāli izmantojamam atbalstam”.

Ar šādu mērķi centram piesaistīts savā jomā atzīts speciālists – pusaudžu psihologs, psihoterapeits un atkarību speciālists Nils Konstantinovs.

“Lai tiešām palīdzētu bērnam, vispirms ir jāsaprot viņa īstās problēmas, cēloņi un spēcīgās puses. Bērns ir jāiepazīst. To nevar izdarīt ne vienā stundā, ne dienā, tādēļ bieži līdzšinējās pieejas rezultējas ar paviršiem risinājumiem vai ātrām diagnozēm,” uzsverot padziļināta un rūpīga atbalsta nepieciešamību, norāda Nils Konstantinovs.

Sniedzot iespēju katrai ģimenei saņemt psihologa izstrādāto ceļa karti (jeb – plānu, ar kuru soli pa solim, izmantojot pieejamos resursus, noteiktu prasmju treniņu un speciālistus, noregulēt situāciju ģimenē), jaunais centrs piedāvā risinājumu, kā ne tikai pārdzīvot šo izaicinošo laiku, bet arī turpināt bērnu atveseļot un visiem kopā pieredzēt pēc iespējas vairāk labu brīžu.

Paralēli centra darbībai fonds “Plecs”, rūpējoties par ikviena bērna galveno pamatvajadzību – augt ģimeniskā vidē, turpina sniegt ikdienas konsultācijas un mentora atbalstu visām uzņemošajām ģimenēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti