Ģimenes studija

Ģimene, kurā gribētu ciemoties vēl, padoms, kas noderēs pašiem. Atskatāmies uz paveikto

Ģimenes studija

Valsts aizsardzības mācība skolā: uzklausām pedagogus un vecākus

Bērnistabas iekārtošanas nianses

Padomi vecākiem bērnam drošas un mājīgas telpas vai zonas iekārtošanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Katram bērnam ir nepieciešama teritorija, kurā var justies droši un labi. Vecāki pārspīlē, ja domā, ka katram bērnam nepieciešama istaba. Īpaši mazāki bērni vēlas būt tuvāk vecākiem; par savu zonu vai istabu var sākt domāt tad, kad bērns uzsāk skolas gaitas. Iekārtojot bērnam istabu, pirmais nosacījums bez skaistuma, mājīguma un funkcionalitātes – drošība.

Māksliniece un interjeriste Kristīne Bicāne uzsver, ka saprot vecākus, kas gaida pirmo bērniņu un grib ideālo pasauli ap bērnu. Kad bērns piedzimst, bērns “ieslēdz” realitāti, jo bērns vēlas būt kopā ar vecākiem, ne atsevišķā istabā. Istaba bērnam nepieciešama tad, kad sākas mācības skolā.

Telpa veidojas blakus bērnam no tā, kas mazajam ir nepieciešams. Apmēram trīs gadu vecumā bērnam rodas izpratne par lietām, kas ir viņa.

Veidojot vidi bērnam, jāpatur prātā, ka bērni ātri aug, ir jārēķinās, ka ir mēbeļu grupas, kuras ir domātas dažādiem bērnu vecumiem, atgādina "Honey dreams" bērnu mēbeļu ražotājs Reinis Maskavs.

Zane Maskava akcentē, ka bērna telpas iekārtošanai ir dažas fundamentālas lietas. Viņa iesaka vecākiem pirkt ilgtspējīgas lietas, kuras noder daudzus gadus, piemēram, gultas, kuras var pagarināt.

Pirmais svarīgais nosacījums bez skaistuma, mājīguma un funkcionalitātes – drošība.

Jāatceras, ka lietām bērna istabā ir jābūt bērnam ērtā augstumā, lai bērns pats var lietot priekšmetus vai mēbeles, paņemt apģērbu utt.

“Ette tete” bērnu mēbeļu ražotāja Linda Riekstiņa dalās ar savu pieredzi – bērniem ir pieaugušo skapis, kur ir papildus iekārtots tā, lai bērnam būtu pieejamas viņam nepieciešamas lietas zemāk, izveidojot divus līmeņus. Kad bērni izaugs, tad skapi pārveidos, izņemot zemo līmeni.

Mūsdienās nav iespējams katru bērnu nodrošināt ar savu istabu, īpaši, ja ģimene dzīvo dzīvoklī. Bērnam jēdziens “telpa” nozīmē – manas mantas, rotaļlietas, gultiņa, vieta, kur norobežoties – teritorija, kur bērns jūtas droši un var būt viens.

Ir nepieciešams nodalīt vecāku un bērnu zonu – kamēr bērns ir mazs, uztaisa gultai baldahīnu vai vigvamu, tā radot bērna zonu. Pieskrūvējot griestiem un sienai plauktu sistēmu, var nodalīt teritorijas. Kad bērns aug lielāks, jādomā visas iespējas, kā var radīt bērna zonējumu, – piemēram, lielajā istabā ir bērnu stūris. Var izmantot elegantus aizslietņus.

 Veikt zonējumu var arī uz grīdas – ar dažādiem grīdas segumiem norādīt, kuram ir kura zona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti