Labrīt

Cik pudu sāls apēd tavā ģimenē? Brīvlaika darbiņš

Labrīt

Arī Eiropas Savienības institūcijās atklājas sieviešu seksuālas aizskaršanas gadījumi

Pacienā puķes ar melleņu kompotu! Brīvlaika darbiņš

Pacienā puķes ar melleņu kompotu!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

 

Rudenī lapas kļūst krāsainas, tad sakām, ka rudens ir tas krāsotājs, kuram daudz krāsu. Šodienas eksperimentā arī tu vari kļūt par augu krāsotāju.

Tu dzer ūdeni katru dienu. Tāpat kā cilvēkiem nepieciešams ūdens, arī augi bez ūdens nevar iztikt.

Pārliecinies! Pamēģini vienu ziedu ielikt traukā ar ūdeni, otru traukā bez ūdens un pavēro, kas notiks.

Lai novērotu, kā augi uzņem ūdeni, veiksim eksperimentus.

Augu krāsošana

Ūdeni, kuru uzņem augi, ir grūti pamanīt, bet ūdeni, kuram piejauktas krāsvielas, var pamanīt ļoti labi.

Tev nepieciešama kāda krāsviela – palūdz mammai pārtikas krāsvielu, melleņu kompotu vai biešu sulu. Vari izmantot arī tinti vai tušu, kas domāta rakstīšanai.

Nelielā traukā ielej nedaudz ūdens un pieliec krāsvielu. Atceries, lai eksperiments izdotos, krāsai jābūt ļoti intensīvai – tādai pavisam tumšai un izteiktai. Ja izmanto sulu no melleņu kompota, tad ūdeni vari vairs neliet klāt, tāpat ar biešu sulu – neatšķaidi to ar ūdeni.

Krāsainajā šķidrumā vai sulā ieliec lapas vai ziedus. Šim eksperimentam vislabāk izvēlēties gaišas krāsas ziedus, tad pārvērtības būs redzamas labāk.

Paskaties ledusskapī, ja tur ir salātlapas, kāposts vai Ķīnas kāposts, paņem dažas lapas un ieliec tās krāsainajā šķidrumā, pavēro, kas notiks.

Šim eksperimentam nepieciešama pacietība - var vajadzēt vairākas stundas vai dienas, līdz pārmaiņas kļūs redzamas. Zieda iekrāsošanās ilgumu vispirms nosaka tas, cik daudz ūdens augs uzsūc un cik garš ceļš krāsainajam šķidrumam jāveic. Vislabāk eksperimentu veikt vakarā, no rīta redzēsi rezultātu.

Pamēģini eksperimentu ar diviem ziediem. Vienam kātu nogriez īsu, otram atstāj krietni garāku. Abus ziedus ieliec vienā traukā ar krāsainu ūdeni, pavēro, kurš no ziediem iekrāsosies pirmais.

Daudzkrāsaini augi

Paņem asu nazi, palūdz, lai kāds pieaugušais zieda kātu no apakšas iegriež uz pusēm - iznāks kā puķe ar divām kājām - apakšā kāts sadalīts uz pusēm, tālāk tas ir vesels. Te lieliski noderēs arī kāpostlapa. Iegriezuma garums ir kādi 10 centimetri. Sagatavo divus traukus ar dažādu krāsu šķidrumiem. Piemēram sarkanu un zilu. Ziedkāta vai salātlapas vienu pusi ieliek zilajā šķidrumā, otru sarkanajā. Tad atliek pacietīgi gaidīt, kāds būs rezultāts.

Var pamēģināt Ķīnas kāposta lapai veikt trīs iegriezumus un sagatavot trīs traukus ar dažādu krāsu šķidrumiem.

Kad esi veicis eksperimentu, nofotografē savu veikumu un atsūti mums uz redakciju – [email protected], mēs to publicēsim, lai arī citi var priecāties un mācīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti