Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

«Nepieradinātās dvēseles» Tallinā

Nāc, ieklausies orķestrī «Rīga»!

Orķestris «Rīga» turpina skolēniem domāto koncertciklu

Arī jaunajā sezonā orķestris “Rīga” turpina koncertciklu skolēniem “Nāc, ieklausies orķestrī “Rīga!””. Sarunas par mūziku notiek kinoteātrī “Splendid Palace”, un šogad tādas ieplānotas pavisam četras. 

Trešdien notika pirmā muzikāli jautrā saruna, kurā orķestra mūziķi un dziedātājs Daumants Kalniņš bērniem centās atklāt “Skolas muzikālos noslēpumus”. 

Cenšoties izdibināt, vai skolā mūzika atrodama tikai mūzikas stundās, vai varbūt tā slēpjas teju jebkurā mācību priekšmetā – latviešu valodā, matemātikā, mājturībā vai pat sportā, pūtēju orķestris “Rīga” ikgadējo koncertciklu skolēniem “Sarunas par mūziku” aizsāk ar skolas muzikālo noslēpumu tēmu.

“Mēs atvedām, lai bērni varētu iepazīties ar orķestri “Rīga”,” stāsta Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolotāja Dace Vāgemeistare. “Ļoti daudzi bērni pirmoreiz ir šajā vēsturiskajā ēkā, tas ir vēl viens fakts. Bērni zina Daumanta Kalniņa vārdu, uz ko arī uzreiz atsaucas. Un, protams, mēs izmantojām iniciatīvas “Latvijai 100” iespēju, ka bērni bez maksas to visu var baudīt.”

Viņa arī norāda – šeit bērni mūziku iepazīst citādi nekā skolā, te ir pavisam cita atmosfēra. 

Arī orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns atzīst: “Tieši tas arī ir pats feinākais, jo bērnu nevar apmānīt, bērni, ja viņiem patīk, to momentā parādīs, un, ja nepatīk, būs garlaicīgi, – arī momentā parādīs. Tāpēc mums, plānojot, domājot, rakstot scenāriju, jābūt ļoti uzmanīgiem un ļoti radošiem, lai visas 45–50 minūtes, kuras bērni ir zālē un klausās, līdzdarbojas, piedalās, sarunājas, lai tas viņiem ir interesanti.”

Butāns uzsver – mūziķiem ir jābūt atraktīviem, jāspēlē labi un jābūt atvērtiem tieši tāpat, kā atvērti ir bērni publikā, jo šo savstarpējo attieksmi var just zālē. 

Pasākuma vadītājs dziedātājs Daumants Kalniņš stāsta, ka jaunieši uzreiz atzīst to, ka mūzika ir ne tikai mūzikas stundā. Viņi labprāt piedalās un atklāj kaut ko jaunu. Gan Kalniņu, gan orķestra mūziķus jauno cilvēku zināšanas pārsteidzot. Piemēram, Renāra Kaupera dziesmu jaunieši gatavi nodziedāt paši, bez palīdzības. 

Nākamajā koncertā orķestris “Rīga” plāno svinēt Volta Disneja dzimšanas dienu tieši viņa jubilejas datumā - 5. decembrī - ar multfilmu varoņu muzikālajiem piedzīvojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt