Notiks bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss «Lai skan!»

Šī gada 9. un 10. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisināsies nu jau piektais Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!”. Šoreiz konkurss veltīts komponistam, Mūzikas akadēmijas (kādreiz - Konservatorijas) pirmajam rektoram profesoram Jāzepam Vītolam, kuram šogad atzīmēsim 155 gadskārtu. Tieši tādēļ arī konkursa obligātie skaņdarbi koriem ir izvēlēti no Jāzepa Vītola a cappella dziesmām.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Kopā konkursam pieteikušies 41 kolektīvs no visas Latvijas, apvienojot vairāk nekā 1000 dalībniekus sešās dalības kategorijās. Gados jaunākie kolektīvi (līdz 12 gadu vecumam) sacentīsies par Mazo balvu 300 EUR vērtībā, taču kolektīvi, kuros dziedātāji ir no 12 līdz 19 gadiem, rādīs savu varēšanu, lai cīnītos par Lielo balvu 500 EUR vērtībā. Savu īpašo balvu piešķirs arī Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas skolotāju katedras studenti, kā arī tiks piešķirta Diriģenta balva par izteiksmīgāko Vītola skaņdarba interpretāciju.

Konkursa žūrijā aicināti kormūzikas un vokālo ansambļu lietpratēji: diriģents Arvīds Platpers, diriģents Romāns Vanags, muzikologs Guntars Prānis, komponiste  Ilze Arne, metodiķe Irēna Nelsone, metodiķe Ilze Vilde, diriģents Kaspars Ādamsons.

Pulksten 11.00 Akadēmijas Ērģeļu zālē startēs jaunākās grupas kategorijas (bērnu kori un vokālie ansambļi līdz 12 gadiem), kuras pretendēs uz Mazo balvu. Konkursa pirmā diena noslēgsies ar Mazās balvas izcīņu starp katras kategorijas labākajiem kolektīviem, apbalvošanas ceremoniju un koncertu pulksten 16.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.  Koncertā piedalīsies iepriekšējā konkursa laureāti  - Mazās balvas laureāts - VEF Kultūras pils vokālais ansamblis POPPY, vadītāja Gunta Stade, un Lielās balvas laureāts  - Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace”, diriģentes Andra Fenhane, Alise Kohņeviča.

Sestdien, 10. martā, pulksten 11.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē par Lielo balvu cīnīsies pieredzes bagātāki kolektīvi – kori un vokālie ansambļi līdz 16 un līdz 19 gadiem.  Konkurss noslēgsies ar apbalvošanu un krāšņu  koncertu Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē pulksten 18.00. Muzikālus sveicienus laureātiem un, protams, visiem klātesošajiem gatavo Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jauktais koris, diriģents Edgars Vītols, Rīgas Franču liceja jauktais koris “Mēs lidosim… “, diriģenti Liene Batņa un Toms Kazimirisaņecs, konkursa dalībnieku apvienotais koris, kā arī solisti – Annija Mieze un Kārlis Ostrovskis.

Koncertā programmā izskanēs latviešu tautasdziesmu apdares, kā arī Jāzepa Vītola, Ērika Ešenvalda, Lolitas Ritmanes,  Ainara Virgas un  Renāra Kaupera dziesmas.

Ieeja koncertos par ziedojumiem. Vairāk www.jvlma.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt