Rīta Panorāma

Arī Polijā strauji izplatās gripa

Rīta Panorāma

Polija no Francijas iegādāsies militāros satelītus

Uzticības tālrunis 116111 visu diennakti bez maksas uzklausa zvanītājus

Noslēgusies Uzticības tālruņa akcija; bērni ziņo par vientulību, nesaskaņām ģimenē un vardarbību

Vakar, 27. decembrī, noslēdzās Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa "116111" rīkotā Ziemassvētku akcija "Uzticies... Tevi dzirdēs un sapratīs". Daudziem bērniem un jauniešiem tieši šis – svētku laiks – pastiprina vientulības sajūtu, veicina skumjas vai vilšanos, bērni ziņo par nesaskaņām ģimenē un vardarbību.

Inervija ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietnieci Gitu Kalniņu Latvijas Radio
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Šis ir laiks, kad mums visiem gribas prieku un mīlestību, bet mēs saņemam zvanus no bērniem pusaudžiem, ka viņi nejūtas mīlēti, ir vientuļi gan no draugiem, gan ģimenēm, notiek konflikti ģimenēs, ir nesaskaņas starp vecākiem," Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Gita Kalniņa.

Zvanītāju skaits ir nemainīgi liels šajā svētku laikā, tas liecina, ka cilvēki uzdrošinās runāt un nejusties vieni, ka ir speciālisti, kas uzklausīs un atbalstīs.

Svētkos zvana vairāk nekā ikdienā, pauda Kalniņa.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis saņem arī zvanus par fizisku, emocionālu un seksuālu vardarbību. Sadarbojoties ar dažādām institūcijām katrā gadījumā sniedz palīdzību un izvērtē situāciju ģimenē, piesaistot speciālistus.

Līdz ar akcijas noslēgumu zvanu pieņemšana Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunī "116111" nav beigusies. "Vēlos iedrošināt un aicināt katru jaunieti, katru bērnu, kuram ir bažas, ka viņu nesaprot un nedzird, sazināties ar mums," aicina Kalniņa.

VBTAI uzticības tālrunis 116111 visu diennakti bez maksas uzklausīs zvanītājus arī gadumijā. Darba dienās no plkst. 12.00 līdz 20.00 iespējams rakstīt arī tērzētavā (meklējams www.uzticibastalrunis.lv)  tāpat var rakstīt vēstuli uz e-pasta adresi [email protected], kā arī lejupielādēt bezmaksas lietotni "Uzticības tālrunis", kas ļauj sazināties ar uzticības tālruņa speciālistiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti