Dienas ziņas

A. Slišāna 70. jubilejā izdots bērnu dzejas kopkrājums

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nometne bērniem ar īpašām vajadzībām

Nometnē Jelgavā īpašie bērni gūst jaunus iespaidus kopā ar mammām

Jauniem iespaidiem un emocijām piepildītu gada pēdējo nedēļu Jelgavā aizvadījuši nometnes ''Sajūti pasauli radoši'' dalībnieki. Nometnē  bērni ar īpašām vajadzībām kopā ar mammām piedalījās radošajās darbnīcās, apguva ciguna vingrošanu un devās ekskursijās.

Ierasts, ka skolēnu brīvlaikā dažādos pasākumos un nometnēs tiekas vispārizglītojošo skolu audzēkņi, bet šoreiz veselību veicinošā nometnē Jelgavā piedalījās 12 bērni ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas. 

Līga ir mamma bērnam ar īpašām vajadzībām un viņa saka, ka dara visu meitas labā. "Lai viņai ir kaut kas savādāks, interesantāks, jo viņa jau tā vairāk dzīvo tā kā savā pasaulē," viņa saka.

Vienā no piecām nometnes dienām visi devās ekskursijā uz ainaviski interesanto Pokaiņu mežu. Bērniem tā bija iespēja apgūt darbošanos kopā un izbaudīt svaigo meža gaisu, bet ne mazāk interesantas bijušas arī citas nometnē pavadītās dienas.

Pasākuma dalībniece Stefānija pastāstīja, ka nometnē bijis jautri. "Es šeit spēlējos, jautrojos, un arī daudz ko citu darījām. Man ļoti patika nodarboties ar cigunu," patīkamos iespaidus atklāj meitene.

Nometnes dalībnieki ir dažāda vecuma, un katram ir ne vien savas intereses, bet arī iespējas, tāpēc grūtākais bijis radīt harmoniju. Nometnes vadītāja Andra Hince paskaidroja, ka tikai atsevišķās lietās bērni ir ierobežoti. "Bet tas ir pilnīgs kosmoss, ko viņi uzzīmē, piemēram, mākslas terapijas nodarbībā, un tas atsver visu. Tev vienkārši  ir asaras acīs," atzīst Hince.

Jauni iespaidi un pozitīvas emocijas ne mazāk vajadzīgas arī mammām.Dalību nometnē kopā ar bērniem viņas sauc par iespēju gan atpūsties, gan apgūt ko jaunu. Mammai Jutai Graudiņai patīk ciguna vingrošana, un viņa nešaubās, ka tas būs kas tāds, kas noderēs visai ģimenei. Tāpat krāsu terapija, kas atver iekšējo pasauli un palīdz saprast, kas ir kopīgs ar bērnu, arī vienkārši sarunas.

Veselības veicināšanas nometne''Sajūti pasauli radoši''  īstenota ar EIropas Savienības sociālā fonda finansiālo atbalstu. Projekts turpināsies arī nākamajā gadā, kad bērni ar īpašām vajadzībām tiksies vēl piecās nometnēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti