Ģimenes studija

Mamma nokļūst slimnīcā: Kādas iespējas turpināt barot bērnu ar krūti

Ģimenes studija

Ģimenes ballīte digitālā vidē: Covid laika ienestās pārmaiņas

Loreta un Reinis Pižiki paši bauda un citiem piedāvā izbaudīt piedzīvojumu garšu

No Rīgas uz laukiem, lai bērni augtu tuvāk dabai. Ciemos pie Pižiku ģimenes

Trīs bērnu vecāki Loreta un Reinis Pižiki dzīvo Ancē – mazapdzīvotā ciemā Kurzemes novadā, kur daba apkārt ir tik daudzveidīga un krāšņa, ka rosinājusi abus šo skaistumu rādīt arī citiem, kuri vēlas aktīvi atpūsties un izbaudīt piedzīvojuma garšu. Pirms 12 gadiem radies ģimenes uzņēmums. Pašiem tā ir iespēja hobiju apvienot ar darbu un ļaut bērniem augt lauku vidē. Pižiku ģimenē aug trīs bērni – Renārs, Elza un Vils. 

Tomēr pa īstam lauku dzīvi viņi izbaudījuši tikai šogad, kad iespēja bērniem mācīties attālināti ļāva Ancē dzīvot visu gadu – arī ziemā, nevis, kā tas parasti, ar vienu kāju Ancē, ar otru Rīgā.

Stāstot par savu ikdienu, kurā saplūst hobijs un darbs, Pižiki atzīst, ka Reinis idejas izdomā, bet Loreta palīdz tās īstenot. 

Reizi gadā arī paši visi kopā nobrauc pa upi.

"Mēs darām sirds darbu un mums patīk tas, ko darām. Nāk pavasaris, Reinis jau gaida cilvēkus, es visu ziemu domāju jaunas receptes, izmēģinu, eksperimentēju. Mēs tajā dzīvojam, tas ir mūsu hobijs un darbs," stāsta Loreta. 

Pirmdienās uz loka šaušanas treniņiem nāk Ances bērni, tad arī Reinis pats paņem loku rokās.

"2009. gadā piedzima Renārs, sapratām, ka, strādājot pilsētā,  maksimums mēnesi gadā varēsim būt pie dabas, laukos. Viens, kāpēc sākām un arī dažādos lūzumpunktos turpinājām, ka  bērni var augt laukos. Tā bija viena no pamatdomām, ko cenšamies saglabāt," stāsta Loreta.

Loreta atzinīgi vērtē, ka bērni arī līdzdarbojas, protams, līdz brīdim, kamēr tas viņiem sagādā prieku. Elza atzīst, ka viņai patīk gatavot ēdienu. Renāram patīk loka šaušana, viņš ir arī veiksmīgi piedalījies sacensībās.

"Tas, ko daudzi un mēs paši turam augstā vērtē, ir klusums un iespēja baudīt to. Mēs esam pieraduši pilsētā pie dažādām atrakcijām, viss ir krāšņi un koši, mūs izklaidē, bet, laivojot pa Irbes upi, tās krastos nav nevienas apdzīvotas mājas un nav nekādas cilvēku organizētas atrakcijas, vienkārši var baudīt, ka ir miers, klusums," stāsta Loreta.

Pandēmijas ieviesto korekciju dēļ, šogad arī ziemu ģimene ir aizvadījusi Ancē. Reinis un Loreta vērtē, ka daudz vairāk laika prasa sadzīve, bet dzīve ir daudz rimtāka un harmoniskāka.

Kā mīnusu dzīvei laukos Loreta un Reinis min bērnu izglītošanās iespējas, runājot tieši par interešu izglītību. Vienam no vecākiem vajadzētu būt šoferim, tāpēc ģimene pieņēmusi lēmumu saglabāt saikni arī ar Rīgu, kur viens vai abi vecāki ir kopā ar bērniem skolas laikā. Bet šoziem atkal ir pavēries cits skats uz izglītības jautājumiem. Reinis uzskata, ka bērnu dēļ uz Rīgu vēl turpinās braukt, bet abi atzīst, ka šobrīd ir grūti kaut ko plānot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt