Ģimenes studija

Lai zobi būtu veseli, svarīgs ir uzturs un ēšanas paradumi un tikai tad tīrīšana

Ģimenes studija

Bērnu par iespējamu zādzību aiztur veikala apsargs. Mammas stāsts un speciālistu viedokļi

No marta pienākas piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par diviem un vairāk bērniem

No marta ģimenes ar diviem un vairāk bērniem saņems valsts piemaksas

No 1. marta noteikta piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par diviem un vairāk bērniem, tāpat vecāki var iesniegt deklarāciju un saņemt attaisnoto izdevumu atmaksu.

Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” saruna par izmaiņām valsts pabalsta un piemaksu aprēķināšanā ģimenēm ar bērniem.

Ģimenes valsts pabalsta apmēri

Ģimenes valsts pabalsts – konkrēts pabalsta veids, kas atkarīgs no bērnu skaita ģimenē.

Par pirmo bērnu saņem 11,30, par otro 22,76 mēnesī, par trešo 34,14 eiro, par ceturto bērnu 50,07 eiro mēnesī.

Izmaiņas, kuras ar šī gada janvāri ir spēkā, –  ģimenes valsts pabalsta aprēķināšanai un saņemšanai ņem vērā bērnus pēc 15 gadu vecuma, kuri mācās arodskolās un ir stipendijas saņēmēji. Otra izmaiņa likumā, ģimenes valsts pabalstu maksā par bērniem līdz 20 gadu vecumam (iepriekš maksāja līdz 19 gadu vecumam), ja bērni mācās  arodskolā. Šī nauda tiks izmaksāta ģimenēm līdz 30.aprīlim, skaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Dzidra Vanaga.

Piemaksa ģimenēm ar bērniem

No 2018.gada 1.marta paredzēta piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par bērniem no gada vecuma. No 1. marta piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par diviem bērniem vecumā līdz 20 gadiem noteikta 10 eiro mēnesī, par trīs bērniem 66 eiro mēnesī, bet par katru nākamo bērnu vēl par 50 eiro vairāk.

Pamata nosacījums piemaksai pie ģimenes valsts pabalsta ir  – par cik bērniem vecāki saņem pabalstu.

Piemaksas par marta un aprīļa mēnesi tiks izmaksātas līdz 30. aprīlim, tālāk piemaksa būs katru mēnesi kopā ar ģimenes valsts pabalstu.

Vecāki var pieprasīt bērna piedzimšanas pabalstu un tajā pašā reizē visus citus bērnam pienākošos pabalstus, tos sāks maksāt tad, kad to nosaka likums, bet vecākiem nav jādodas kārtot dokumentus atkārtoti.

Attaisnotie izdevumi ienākumu deklarācijā

No 1. marta ir iespēja iesniegt ienākumu deklarāciju. Ienākumu deklarācijai jāpievieno attaisnotie izdevumi par bērnu pulciņu apmeklējumiem (tikai par tiem pulciņiem, kas saņēmuši pašvaldībā licenci). Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā ir pieejams saraksts ar licencētiem interešu izglītības pulciņiem.

Ienākumu deklarācijai jāpievieno stingrās uzskaites kvīts, pamatojumā raksta bērna vārdu, uzvārdu, personas kodu, pulciņa nosaukumu.Tāpat var izmantot maksājuma apstiprinājumu no internetbankas.

Attaisnotos izdevumus var saņemt vecāki, kuri ir strādājošie un nodokļu maksātāji.

Attaisnotos izdevumus var iesniegt gan vecāki, gan vecvecāki – skatās, kam ir ieturēts iedzīvotāja ienākuma nodoklis. "Piemēram, ja mamma ir bērna kopšanas atvaļinājumā, tad attaisnotos izdevumus var saņemt tēvs vai vecvecāki," skaidro VID Nodokļu pārvaldes Klientu apkalpošanas atbalsta daļas galvenā nodokļu inspektore Evita Tērauda.

Attaisnoto izdevumu par izglītību un medicīnas pakalpojumiem ierobežojums ir 215 eiro gadā. Iesniedzot deklarāciju, iesniedz visus izdevumus, neapmaksātā summa pāriet uz nākamo gadu, kad deklarācijā iekļauj, ka ir atlikums no iepriekšējā gada.

Ja deklarāciju iesniedz papīra formā, tad tai pievieno dokumentus; ja deklarāciju iesniedz elektroniski, tad dokumentus par attaisnotajiem izdevumiem skenē vai nosūtīšanai izmanto mobilo aplikāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti