Nestandarta ģimene. Ciemos pie Sintijas Markovas jeb Daktera Klauna

Latvijas Radio raidījums "Ģimenes studija" ciemojas pie Markovu ģimenes Siguldā. Tur dzimtas mājās saimnieko Matīss un Sintija. "Nestandarta ģimene" – tā par sevi un savējiem saka Sintija, kas paralēli pedagoģijas studijām un darbam bērnudārzā strādā arī par Dakteri Klaunu. Sintija ir ļoti gandarīta par šo savu nodarbošanos un par to runā ar lielu aizrautību.

Kopā ar vīru viņi audzina divus brašus puikas – Mārci (7 gadi) un Martinu (6 gadi). Vecākajam dēlam ir kustību traucējumi un pirms ieraksta tiekam brīdināti, ka viņš diez vai gribēs piedalīties sarunā, taču, izrādās, mikrofons Mārcim tīri labi patīk un viņš kopā ar pārējiem labprāt stāsta par sevi.

"Nestandarta, un laikam ir forši būt nestandartam. Nebūt standartam, kuram jāiekļaujas sabiedrības rāmjos," vērtē Sintija, piebilstot, ka arī abi suņi ģimenē ir nestandarta.

Tētis darbojas ģimenes uzņēmumā stādaudzētavā un saka, ka viņš ir "universālais kareivis" ģimenē. Martins atklāj, ka viņam ir draudzene, ar kuru kopā strādā, bet Mārcis vispirms saka, ka ir Kevins. Tik ļoti viņu aizrāvušas "Viens mājās" sērijas filmas, ka sevi dēvē par Kevinu.

Dakteru Klaunu mācībām Sintija pieteikusies 2019. gada vasarā. Jau pārrunu laikā viņai šķitis – "vov, cik foršs darbs". Un, lai arī pēdējais pārbaudījums iekritis dienās, kad Sintija viesojusies pie draudzenes Norvēģijā, viņa varējusi eksāmenu kārtot vēlāk, kas izrādījušies datumi, kad ģimenei ieplānots brauciens uz Turciju. Arī tad pārbaudītāji bijuši vēlīgi un ļāvuši pārbaudījumu kārtot tad, kad citiem tā jau bija pirmā nodarbība.

"Sajūtas bija... Kā viens vēlas kļūt par prezidentu, tādas bija tās sajūtas, kad esmu uzņemta "klaunos"," atminas Sintija. "Kaut kāds sapņa piepildījums tas bija."

Jau kā desmitgadīga meitene viņa, sastopot sievieti, kas, varētu teikt, neatbilst standartiem, sapratusi, ka grib parūpēties par šādiem cilvēkiem. Tāpat ar vecāko dēlu viņa ir daudz laika pavadījusi slimnīcā. Vēl Sintija bilst, ka viņai ir bail no dakteriem, nē, no sliktām ziņām. Tas ir viss komplekts, kā Sintija izvēlējusies kļūt par Dakteri Klaunu.

Matīss neslēpj, ka sākumā viņš nesapratis sievas izvēli, tad juties nedaudz aizkatināts, jo daudz laika aizņem mācības, kas nozīmē, ka viņam vienam jāpaliek ar bērniem brīvdienās. Bet pēc Mārča operācijas klaunu apciemojums mājās, nometnes, kuras laikā uzņēmuši klaunus mājās, domas mainījušās, un viņš jau gaida atkal sievas kolēģu ciemošanos.

Jautāta par grūtāko klauna darbā, Sintija stāsta, ka šobrīd kovida ierobežojumu dēļ nav ļauts apmeklēt bērnus onkoloģijas nodaļā, kur viņai bijusi pirmā prakse. Tas bijis grūti, viņa neslēpj, ka salūzusi, bijusi gatava noņemt sarkano degunu un aiziet prom, bet kolēģis un mentors "izglāba", un apmeklējums pie slimās pusaudzes licis arī meitenei atvērties. Sintija var stāstīt daudz un dažādus gadījumus par pieredzi slimnīcā, par to, kā Dakteri Klauni ir gaidīti, kā arī tiek raidīti prom reizēm. 

"Slimnīca nav tā pozitīvākā vieta, bet viņi [klauni] ienes tur smieklu devu," uzskata Matīss.

Sintija ir Klauns Bambuks. Dakteri Klauni darbojas Rīgā, Cēsis, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī. Šobrīd gan dažās pilsētās Covid-19 ierobežojumu dēļ slimnīcās klauni nevar darboties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt