Nepalaid garām rudens saulgriežu latvisko tradīciju mācības Pastariņa muzejā!

Pastariņa muzejs īpaši aicina bērnus izzināt (līdz 21.septembrim) un svinēt (22.septembrī) rudens saulgriežus latviskās tradīcijās.

Rudens saulgrieži saukti arī par Miķeļiem jeb Miķeļdienu, kas uzskatāma par gada auglīgākās daļas aizvadīšanas svētkiem. Svētku latviskais nosaukums ir apjumības jeb appļāvības, jo šajā dienā pēdējo reizi pļāva labību. Miķelis latvju dainās saukts par bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos.

Uz rudens saulgriežu svinībām Pastariņa muzejā aicina 22. septembrī plkst. 13.00.

Saulgriežu pasākumā apmeklētāji aicināti lasīt ābolus un gatavot ābolu virtenes, cept tradicionālos rudens saulgriežu gardumus, tajā skaitā arī īpašo saulgriežu maizīti un nobaudīt to. Latviskās rotaļās aicināti piedalīties gan mazi, gan lieli. Dzejas dienu ietvaros notiks dzejas lasījumi par rudens tēmu.

Pastariņa muzejs (Bisnieki, Dzirciemā, Zentenes pagastā, Tukuma novadā) ir vienīgā atjaunotā Ziemeļkurzemes lauku sēta, kurā ar spēlēm un rotaļām, lauku darbiņiem var iepazīt latviešu dzīvesveidu, kad tajā dzīvoja rakstnieks Ernests Birznieks-Upītis (1871-1960), bērnībā saukts par Pastariņu.

Pastariņa muzejs ir īpaši saistošs bērniem, kas paši vēlas darīt lauku darbus, apgūt tradicionālās spēles un rotaļas, iepazīt Ziemeļkurzemes lauku sētas sadzīvi, tradīcijas un izzināt Birznieku dzimtas vēsturi.

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti