Rīta Panorāma

Sinfonietta Rīga sezonas noslēguma koncertā franču mežradznieks

Rīta Panorāma

Intervija ar Egilu Levitu

Intervija ar Raiti Streiču

Nepalaid garām festivālu «FIZMIX Eksperiments» - triki un pārsteigumi bērniem

12. maijā bērni, jaunieši un vecāki gaidīti Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, kur Latvijā pirmajā fizikai veltītajā festivālā “FIZMIX Eksperiments” varēs iepazīt eksakto zinību aizraujošo pusi daudzveidīgās un radošās aktivitātēs.

Portāla "Fizmix" vadītājs Raitis Streičs
00:00 / 00:50
Lejuplādēt

No pulksten 11.00 apmeklētājiem bez maksas būs pieejama plaša izglītojoši izklaidējoša programma ar interaktīvajām atrakcijām, radošajām darbnīcām, konkursiem, iedvesmas stāstiem un mūziķu Markus Rivas un Edavārdi uzstāšanos.

Fizikas skolotājs Raitis Streičs raidījumā "Rīta Panorāma" stāsta, ka bērni aizvien vairāk interesējas par fiziku, tas notiek, pateicoties interesantām fizikas stundām skolā. Skolotāji cenšas rādīt, ka fizika ir interesanta un aizraujoša.

Festivāla rīkotāji iesaka TOP 10 lietas, ko šajā dienā nelaist garām:

  1. FIZMIX darbnīcas

Tajās kopā ar mācību portāla “FIZMIX” komandu varēs darbināt hidraulisko robota roku, izgatavot savu laivu, lidināt burbuļus, apmānīt gravitāciju, uzzināt, cik auksts ir mīnus 200 grādos un skaņu ieraudzīt ar acīm.

  1. Rīgas Cirka skolas meistarklases

20 minūšu nodarbībās Rīgas Cirka skolas  pārstāvji palīdzēs apgūt žonglētāju prasmes un izzināt objektu manipulēšanas noslēpumus.

  1. Elektronika un programmēšana

Izglītības uzņēmuma “Lielvārds” interaktīvajā ekspozīcijā apmeklētāji tiks aicināti praktiskos uzdevumos iepazīt fizikas, elektronikas un programmēšanas pasauli.

  1. "Zinoo"

Zinātkāres centra “Zinoo” stacijās tiks būvētas raķetes, varēs sacensties lidmašīnu pilotēšanā un asināt prātu kopā ar pasaules varenākajiem zinātniekiem.

  1. Zinātniskais teātris “Laboratorium”

Teātris piedāvās ieraudzīt un izmēģināt neparastas ierīces, kā arī uzzināt daudz interesanta par visur apkārt esošo skaņu un elektrību.

  1. 3D taustāmā iztēle

Uzņēmumu “Tomega” un “Baltic 3D.eu” tehnoloģiju stendos varēs iepazīties ar 3D printēšanas iespējam un pārvērst digitālo iztēli taustāmā realitātē.

  1. Elektrodrošības guru

Atraktīvās erudīcijas atrakcijās AS “Sadales tīkls” bērniem un jauniešiem piedāvās pārbaudīt zināšanas elektrodrošībā un apgūt visu par drošas elektroenerģijas lietošanu, pavadot laiku mājās un ārā.

  1. Pārsteidzoši fizikas triki

Jauno fiziķu skolas darbnīcās būs iespēja izmēģināt riteni, kas pretojas gravitātei, ar īpašu gaismu atrast apslēptās lietas un spēlēties ar neparastiem eksperimentiem.

  1. Ar saules enerģiju vadāmie auto

Kopā ar Cietvielu fizikas institūta “Saules Kausu" varēs iepazīties ar zinātni caur materiālu un parādību prizmu un iegūt pieredzi saules enerģijas izmantošanā, konstruējot savus saules auto.

  1. Iedvesmas stāsti par fiziku kulinārijā, sportā un inženierijā

Atklājot fizikas zināšanu sniegtās iespējas dažādās jomās, ar savu pieredzi dalīsies pasaulē ātrāko ultravieglo lidaparātu inženieri Latvijā, robottehnikas skola “AlfaRobot”, šefpavārs Māris Astičs un lidotājs Ingus Augstkalns, kurš veicis pasaulē pirmo lēcienu ar izpletni no drona.

Festivāla noslēguma daļā no pulksten 16.00 līdz 17.00 visi pasākuma apmeklētāji aicināti sekot līdzi “Latvenergo” koncerna 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” lielajam finālam. Tajā, veicot oriģinālus uzdevumus, par fizikā zinošākās komandas titulu sacentīsies jaunieši no Kurzemes, Latgales, Zemgales, Vidzemes, Rīgas reģiona un Rīgas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti