4. studija

Vai Salacgrīvas centrā ilgstoši tiek veidota pašvaldībai piederoša izgāztuve?

4. studija

4. studija

Nepaej garām! Mediķu loma Latvijas Bērnu fonda vasaras nometnēs īpašiem bērniem

Nepaej garām! Sirdsdarbs - tā nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām sauc mediķi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Bērnu fonda rīkotajās vasaras nometnēs bērni - ar īpašām vajadzībām, audžuģimeņu bērni, vardarbībā cietuši bērni un bērni no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm 10 aizraujošas dienas pavada septiņu nometnes darbinieku vadībā un uzraudzībā. Īpaši šogad, kad arī vasarā, visticamāk, turpināsim dzīvot, paturot prātā Covid-19 eksistenci, ļoti būtisks nometnēs ir mediķu darbs.

Medmāsiņas savu darbu Latvijas Bērnu fonda rīkotajās nometnēs sauc par sirdsdarbu. Savā postenī viņas ir 240 stundas no vietas.

Viena no pieredzes bagātākajām nometņu vadītājām Gunita Meiere atzīst, ka ir bezgala svarīgi, lai nometnes darbinieku vidū mediķis būtu ne tikai izcils profesionālis, bet arī komandas biedrs, uz kuru vari paļauties jebkurā situācijā.

Gunitas Meieres vadītajās nometnēs par bērnu veselību rūpējas Liepājas centra sākumskolas medmāsa Rima Lagzdiņa.

“Cilvēks, kas ar mani ir izgājis visam cauri. Šogad piekritusi, ka darbosies ar mani kopā. Uz ko es varu paļauties kā pati uz sevi. Reti kad var atrast cilvēku, kas par savu darbu deg un neskatīsies uz to rāmi - es esmu mediķis, un man ir [jādara tikai] tas. Nē – ja vajag, viņa būs arī aprūpētāja, palīdzēs audzinātājām,” mediķes darbu raksturo Latvijas Bērnu fonda nometņu vadītāja Gunita Meiere.

“Protams, darbs ir smags. Tu esi par viņiem visu laiku nomodā. Mediķim divkārši. Ja kādu brīdi dodies atpūtā, tad tevi tāpat pa nakti var pamodināt. Kādam kaut kas sāp vai slikti. Ir tāds grūts, bet reizē arī patīkams darbs,” par specifiku nometnē stāsta Latvijas Bērnu fonda nometnes mediķe Rima Lagzdiņa.

Elga Zaķe ikdienā ir garīgās veselības aprūpes māsa slimnīcā Ģintermuižā, bet Bērnu fonda rīkotajās nometnēs Jelgavas pusē savā atvaļinājuma laikā strādā jau 14. gadu. Par savu nometņu veiksmes atslēgu Elga uzskata komandas dažādo vecumu. Desmit dienas ar bērniem strādā gan pieredzes bagāti darbinieki, gan gados jauni pedagogi.

“Viņi ir  audzinātāji, viņi ir pulciņu skolotāji. Bērniem patīk – viņiem pietrūkst tās mājas, viņi atskrien pie manis. Viņš iesēžas klēpī, tu viņu samīļo. Bet dauzīties ar viņiem – jaunie skolotāji mums ir. Puiši, kas spēlē ģitāru. Dziedāšana, bumbas spēlēšana.”

Medidiķis nometnē ir “savējais”, kurš nesēž ārsta kabinetā, uzvilcis baltu halātu, bet gan visur ir kopā ar bērniem. Dzīvo līdzi viņu priekiem un kreņķiem.

Pirms nometnēm sirds visvairāk ir nemierīga par to, lai viss noritētu bez nopietnām traumām. Ar pārējām veselības nebūšanām medmāsiņas tiks galā.

Nometnes desmit dienu laikā bieži vien bērni iemācās un apgūst ikdienišķas lietas, kuras dažādu iemeslu dēļ pirms tam neprata vai vienkārši nezināja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti