4. studija

4. studija

4. studija

4.studijas viesis - ārsts fitoterapeits ARTŪRS TEREŠKO.

Nepaej garām! Latvijas Bērnu fonda vasaras nometnes ir ļoti gaidītas daudzbērnu ģimenēs

Nepaej garām! Latvijas Bērnu fonda vasaras nometnes ļoti gaida daudzbērnu ģimenēs

Latvijas Bērnu fonda (LBF) rīkotajās vasaras nometnēs piedalās bērni arī no daudzbērnu ģimenēm un audžuģimenēm. Raidījums “4. studija” ciemojas pie kādas daudzbērnu ģimenes, kur ģimenes galva un vienīgais pieaugušais ir viņu vecmāmiņa. Viņi pagājušajā vasarā pavadīja 10 dienas nometnē un cer uz šo iespēju arī šovasar.

Divarpus mēnešus mājās mācās pieci bērni. Vanagu ģimene no Rīgas Bērnu fonda rīkotās vasaras nometnes gaida tā, kā nekad.

Valentīnas kundze saviem pieciem mazbērniem audžumamma ir jau piecus gadus. Jaunākajam – Marekam - ir astoņi gadi, Milēnai deviņi, bet Daniilam -13. Uz tikšanos ar raidījumu nevarēja ierasties 11 gadus vecā Anastasija un 17 gadus vecā Ramona.

Par iespēju piedalīties Bērnu fonda rīkotajās nometnēs pagājušajā gadā Valentīna uzzināja pavisam nejauši.

“(Pēc nometnes) atbrauca viņi laimīgi un apmierināti. Daudz iespaidu. Visi vienbalsīgi stāstīja, kā tur viss bijis. Mareks vispār bija pirmo reizi. Pirmā nometne, un desmit dienas par viņu es uztraucos. Vai negribēs mājās un nesāks raudāt. Nē – visu izturēja. Atveda daudz dažādu darbiņu,” par pērnā gada nometnes iespaidiem stāsta piecu mazbērnu audžumamma Valentīna.

Daniils pirmo reizi piedalījies nometnē bez māsas Anastasijas un izbaudījis brīvību: “Māsa mani parasti kaitina nometnē. Kad esmu viens, mani neviens neaiztiek un varu tikties ar draugiem.”

Mazākajiem bērniem ir savas atmiņas un spilgtākie iespaidi, jo devās uz citu Bērnu fonda rīkoto nometni, Mareks un Milena piedalījušies LBF nometnē “Bagātību sala.”

Daniils atzīst, ka reizēm nometnes audzinātāji nemaz nav bijuši stingri. Visvairāk gan nepatikusi klusā stunda, jo tad visiem bija jābūt savās istabās. Daudz labāk gājusi pie sirds grūtā ikrīta vingrošana. Vairākus notikumus no pagājušās vasaras nometnēm bērni ļoti, ļoti grib piedzīvot vēlreiz.

Kopš mazbērni nonāca Valentīnas apgādībā, viņa vairs nestrādā, bet visu dzīvi un rūpes velta tikai bērniem. Lai arī brāļiem un māsām liels palīgs, īpaši mācībās, ir vecākā māsa Ramona, atbildība ir tikai uz vecmāmiņas pleciem.

“Es esmu viena. Esmu viss. Viena par visiem. Viss vienā personā. Nekas  - pirmais gads bija grūts. Jo bērni bija mazi. Jau piecus gadus pie manis. Marekam bija tikai trīs gadi; pēc tam – nekas, bet sākumā bija bail.”

Ja 10 dienas bērni dzīvos pa nometni – mājās būs klusāk, taču, kā pati Valentīna smej, bez darāmā viņa nesēdēs. Jo, kamēr skolas mācības norisinājušās attālināti, pārējie mājas darbi varējuši pagaidīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti