«Nepaej garām!» aicina: Palīdzi piepildīt Montas sapņus!

Latvijas Televīzija (LTV) un Latvijas Bērnu fonds (LBF) turpina tradīciju - labdarības akciju „Nepaej garām!”. Šogad akcijas «Nepaej garām!» mērķis ir vākt ziedojumus vasaras nometnēm bērniem ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas. Šajā akcijā piedalās arī Monta, viņa ļoti vēlas piedalīties vasaras nometnē.

Iepazīsties ar Montu!

Labdarības akcijā piedalās Monta - atvērta, dzīvespriecīga un sirsnīga meitene, daudzas lietas viņai izdarīt ir nedaudz grūtāk, bet Monta nepadodas - šogad viņa ir sākusi apmeklēt baleta nodarbības. Kad vecāki un brālis brauc ar riteņiem, arī Monta brauc ar savu riteni, kurš ir pielāgots viņas iespējām, visa ģimene izbauda pastaigas pa mežu kopā ar suni. Viņi visi kopā spēj novērtēt to, kas viņiem dots - katru dienu beidz ar vakara rituālu - kopīgu pateicību par dienā piedzīvoto un Tēvreizi.

Monta pašreklāmas filmēšanas laikā piedzīvoja ko nebijušu – iespēju lidot. “Patika lidot un redzēt, kā brālis lido, visforšākā bija tā tante, kura mani šūpināja,” piedzīvoto komentē Monta.

Brālis Edgars arī ir sajūsmā par piedzīvoto: “Pirmo reizi filmējos, tas bija tik interesanti, tas onkulis, kurš fočējabija tik foršs - lika man viskautko darīt lidojuma laikā. Kāpēc mani nerāda pa televizoru, es taču arī filmējos?”

Jā, pa televizoru rāda māsu Montu, jo viņa piedalās labdarības akcijā,

lai varētu vasarā pavadīt 10 dienas Latvijas Bērnu fonda rīkotā bērnu nometnē.

Montas vecāki filmēšanas laikā bija kopā ar bērniem un vēroja notiekošo. Viņi bija gan priecīgi, gan noraizējušies, jo Monta tādās lidojošās šūpolēs bija pirmo reizi.

Tētis stāsta, ka mirklis, kad Monta bija šūpolēs un pirmo reizi atrāvās no zemes, bija īpašs: Man bija mazliet bail, uztraucos par savu mīlulīti. Sākumā likās, ka ir sanākuši tik daudz cilvēku, lai "ietusētu", bet izrādījās, ka tā visa ir viena komanda, katrs bija savā vietā.”

Monta jau ir divas reizes piedalījusies Latvijas Bērnu fonda rīkotajās vasaras nometnēs.

Montas brālis Edgars tās sauc par Montas nometnēm, un arī pats tādās gribētu piedalīties.

Vecāki saka, tad, kad Monta ir nometnē, sākumā ir satraukums. “Bet tā ir lieliska iespēja Montai būt patstāvīgai un atbildīgai. Iespēja mums piedzīvot, ka Monta spēj daudz vairāk, nekā ikdienā mēs ļaujam. Mums tā ir iespēja atpūsties un veltīt laiku arī sev!”

Monta par nometni ir priecīga, jo tur ir daudz nebijuša - nakšņošana, iespēja griezt un taisīt visādus darbiņus, var peldēt baseinā un, protams, foršās asistentes Krista un Monta!

Montai ir daudz sapņu - piedalīties vasaras nometnē, viņa ļoti vēlas būt patstāvīga un nevar sagaidīt, kad varēs patstāvīgi braukt ar sabiedrisko transportu, bet, kad Monta izaugs liela, viņa grib dzīvot Rīgā  un strādāt par zobārsti.

Jau šobrīd darbojas akcijas ”Nepaej garām!” ziedojumu tālrunis – 90006484,

uz kuru piezvanot iespējams ziedot  1,42 eiro bērniem ar īpašām vajadzībām, lai desmit šīs vasaras dienās bērni varētu uzlabot veselību, pilnveidot savas radošās prasmes un atpūsties speciālās  nometnēs.

2017. gadā 23 nometnēs piedalījās 600 bērni no 8 lielajām pilsētām un 64 novadiem. Arī šogad plānots noorganizēt ne mazāk bezmaksas nometņu bērniem ar īpašām vajadzībām, bērniem no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, integrācijas nometnes un nometnes bērniem, kas cietuši vardarbībā. Vienas nometnes kopējās izmaksas ir 9 500 eiro, bērns tajā uzturas 10 dienas.

Akcijas mērķis ir uzdāvināt vasaru un piedzīvojumu  visai ģimenei, tieši tālab arī

akcijas koncertā, kas tiešraidē būs skatāms gan  31. martā LTV1 ēterā, gan internetā, plkst. 21.25

zālē un uz skatuves redzēsim ģimenes. Koncertā piedalīsies Sējānu un Kaukuļu ģimenes, aktieris Mārcis Maņjakovs ar krustdēlu, Valts Pūce un ''Da Gamba'', Kaspars Zemītis un ''Sudden Lights'', brāļi Intars un Lauris Busuļi, Ira un Rūta Dūdumas un citi mākslinieki.

Sadarbībā ar LSM pirms koncerta  un tā laikā darbosies bērnu radošās darbnīcas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti