Labrīt

Rīgā varēs aplūkot multimediālu modernisma gleznu izstādi

Labrīt

Ventspils teātra nams "Jūras vārti" atzīmē desmit gadus kopš rekonstrukcijas

Brīvdienās varēs noskatīties Latvijas smilšu animācijas teātra izrādi bērniem

Nedēļas nogalē būs skatāma smilšu animācijas teātra izrāde bērniem «Pasakas par ziediem»

Kinoteātra “K. Suns” telpās nedēļas nogalē būs skatāma Latvijas smilšu animācijas teātra izrāde bērniem “Pasakas par ziediem”. Māksliniece Tatjana Gavriļenko ar smilšu gleznu palīdzību atdzīvinās Annas Sakses stāstus, kurus papildinās čella mūzika un ielasīto pasaku fragmenti. Savukārt pēc izrādes noritēs smilšu animācijas meistarklase ar mākslinieci.

Smilšu animācijas teātra māksliniece, režisore Tatjana Gavriļenko radījusi priekšnesumu ar Annas Sakses “Pasakām par ziediem’’. Uz skatuves pati māksliniece veidos smilšu gleznas, kuras ar klasisko mūziku pavadīs čellists Mareks Radzēvičs. Tieši pasakas par ziediem esot īpaši piemērotas smilšu materiālam, secina režisore.

“Manuprāt, mākslai ir jāizmanto savas tehnikas, lai dotu mājienus, tādus kā pustoņus. Un, strādājot ar smiltīm, tieši tā ir – ir tikai pāris krāsas, un viss pārējais ir pustoņi un spēle ar gaismu. Lai patiešām stāsts būtu piemērots smilšu animācijai, tajā ir jābūt šiem pustoņiem,” uzskata Gavriļenko.

Režisore atklāj, ka Sakses “Pasakas par ziediem” viņai ļoti patikušas.

“Tur ir tik daudz sadzīvisku stāstu, kas pasniegti ļoti skaisti ar ziedu, meža vai, piemēram, latviešu tradīciju palīdzību. Un man šķiet, šīs lietas ir svarīgi nodot arī bērniem,” bilst režisore.

Priekšnesumā māksliniece cer parādīt bērniem pasaku burvestību un iedrošināt lēmumus pieņemt ar sirdi. Viņas ieskatā, Sakses “Pasakas par ziediem” ir sirreāli stāsti, kur starp kokiem un ziediem var sastapt arī noburtos cilvēkus.

Stundu garajā izrādē režisore izvēlējusies divus no stāstiem, kuru ielasītos fragmentus skatītāji brīžiem varēs arī sadzirdēt izrādes fonā.

“Izvēlējāmies pasaku par saulespuķi un par naktsvijolīti. Pasaka par naktsvijolīti šķiet ir viena no populārākajām, jo tā ir ļoti neparasta un “atmosfērīga”, tur ir Līgo svētki un meža sajūtas, bet brīnišķīgajā saulespuķes pasakā ir saules meitas. Proti, man šķiet, ka bērniem šīs pasakas īpaši ies pie sirds. Turklāt Sakses pasaku sižeti ne tikai sagatavo bērnus dzīves situācijām, bet ir piemēroti arī pieaugušam skatītājam,” stāsta režisore.

Izrādē var vērot tieši animācijas tapšanas procesu smilšu gleznās, kuras nemitīgi nomaina cita citu. Taču

šova noslēgumā bērniem būs iespēja arī pašiem piedalīties smilšu animācijas meistarklasē kopā ar mākslinieci – tiem, kam patīk smilšu animācija, tiek rīkotas meistarklases, un bieži vien bērni paši ļoti vēloties piedalīties.

“Mēs gan pagaidām neplānojam atvērt kādu smilšu animācijas skolu, bet es ieteiktu šiem bērniem nekautrēties, ņemt smiltis un zīmēt uz kāda tumša vai gaiša pamata. Kaut vai - kamēr mamma gatavo, var blakus pamācīties zīmēt ar miltiem,” drošina režisore.

Latvijas smilšu animācijas teātra izrāde bērniem “Pasakas par ziediem” notiks sestdien divos seansos latviešu un krievu valodā kinoteātrī “K. Suns”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti