Klase

Sidnija stāsts

Klase

Pēcstundas ar Tomu Brici

Drošība internetā

Neapdomīgas pusaudžu publikācijas internetā var izmantot pazemošanai

Neapdomīga rīcība virtuālajā vidē bieži pusaudžus noved pie pazemošanas. WhatsApp ir vide, kurā visvairāk tiek izvērsta emocionāla jauniešu pazemošana. Jauniešu zināšanas par drošu internetu, vecāku, jauniešu un pedagogu sadarbība var pasargāt pusaudžus no nevēlamām sekām.

Interesanti fakti:  Facebook - 2,3 miljardi lietotāju, You Tube – 1,9 miljardi lietotāju, Instagram – 1 miljards lietotāju.

Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska pauž, ka redzot saturu, ko jaunieši liek Instagram, ir saprotams, ka tas nav paredzēts pieaugušajiem, tas ir paredzēts jauniešu draugiem.

Vēstījums pusaudžiem – domājiet, pirms lieciet ko Instagram, to  redzēs daudzi.

Arī emocionālās pazemošanas dēļ bērns nevēlas vairs iet uz skolu, pat maina skolu, bet iemesls tam ir neapdomīgas publikācijas sociālajos tīklos.

Arī pusaudži raidījumā "Klase" zina stāstīt situācijas, kad viņi vai vienaudži internetā publicētā satura dēļ ir bijuši pazemoti.

WhatsApp ir vide, kurā visvairāk tiek izvērsta emocionāla jauniešu pazemošana.

Vecākiem, pedagogiem ir jāiesaistās un jāpārtrauc šāda pazemošana, jo bērni var būt nežēlīgi.

Svarīgi zināt: Viss, kas ir publicēts internetā, ir redzams vecākiem, skolotājiem, draugiem. Tavu fotogrāfiju un video var ievietot internetā, tev par to nezinot.

Administratīvā un kriminālatbildība iestājas no 14 gadu vecuma, ja bērni ir jaunāki par 14 gadiem, tad atbildīgi ir vecāki. Var vērsties tiesā personas tiesību pārkāpuma gadījumā – par emocionālu pazemojumu internetā.

Pusaudži uzskata, ka grūti ir pateikt vecākiem, skolotājam, ja notiek pazemošana internetā, bet aicina jauniešus nenoslēgties, bet meklēt palīdzību.

Svarīgi zināt: Kailfoto izspiešana ir rīcība, kas piespiež sūtīt savu kailfoto citai personai vai iesaista tos seksuālās darbībās datora kameras priekšā, lai pēc tam draudētu publicēt iegūtos intīmos foto vai video internetā un izspiestu naudu vai vēl citus seksuāla rakstura attēlus un/vai video. Avots: Drossinternets.

Maijas Katkovskas aicinājums vecākiem: "Vecāki, ja jums rūp tas, ko bērns dara, izlasiet, kas tā par platformu – kur bērns atrodas un ko internetā dara - spēļu un vietņu nosaukumus, izpētiet tos, lai varat adekvāti atbildēt uz bērnu jautājumiem."

LTV raidījums pusaudžiem "Klase" - svētdienās pulksten 13.30 LTV1.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt