Klase

Augt bez vecākiem

Klase

«Klase» 8. sērija

Pēcstundas ar Agnesi Zeltiņu

Ne viss skolā apgūtais noder dzīvē. Pēcstundas ar Agnesi Zeltiņu

Profesijas izvēle ir nopietns lēmums, tāds jāpieņem pusaudzei Nikolai. Meitenei patīk rokdarbi, skolā viņa mācās gatavot rotas, tāpēc raidījumā "Klase" apciemo aktrisi un rotu māksliniece Agnesi Zeltiņu, lai runātu par profesijas izvēli un gatavotu rotas.

Uzziņai: Agnese Zeltiņa. Aktrise, rotu dizainere. Divu bērnu mamma. Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorijas absolvente. “Soulstones by Agnese Zeltiņa” dibinātāja. Pamatskolu pabeidza ar izcilību. Piedzīvojusi pusaudžu krīzi. Vidusskolā bijusi nesekmīga. Skolā nepatika ķīmija un fizika.

Mājturība ir priekšmets, kuru Nikola apmeklē ar prieku. Mājturības stundās Nikola mācās pērļot.

Bērnībā viņa izcēlās ar īpaši skaistiem tērpiem, jo mamma prata daudzus rokdarbus  un darināja Nikolai skaistus tērpus, ar rokdarbiem aizraujas arī meitenes ome. No otrās klases Nikola ada, tamborē, šuj kleitas un mēteļus.

Nikola dodas ciemos pie aktrises un rotu mākslinieces Agneses Zeltiņas, lai rotu salonā “Soulstones by Agnese Zeltiņa” kopā gatavotu Nikolai skaistas rotas.

Agnese Zeltiņa auga laikā, kad veikalos bija grūti nopirkt skaistu apģērbu, lai skaisti izskatītos, Agnese jau 12 un 13 gados pati sev šuva apģērbu un sapņoja par tērpu modelētājas profesiju.

Agnese atceras, ka skolā grūtības sagādāja matemātika un ķīmija, viņa sēdēja pēdējā solā un baidījās, ka izsauks pie tāfeles.

Viņa uzskata, ka skolu mācību programmās daudz vairāk uzmanības būtu jāpievērš saskarsmes un attiecību veidošanu apguvei, kas vēlāk ļoti noderētu dzīvē.

Agnese aicina Nikolu pieņemt nākotnes profesijas izvēli, raugoties, lai profesija sagādātu prieku.

LTV raidījums pusaudžiem "Klase" - svētdienās pulksten 13.30 LTV1.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti