Nav viņa šo bērnu gribējusi. Sarmītes stāsts

Trakas viņas abas ir, gan mamma, gan lielā māsa. Iedomājušās, ka man te grūtniecību pavadīt būšot labāk. Nevienam neesot līdzekļu, lai mani uzturētu, vakarskolu pabeigšot, kad mazais paaugsies. Abas tādas nodevējas! Pašas savās bērnu gaidās pa mājām dzīvoja. Nu, labi, cik Sarmīte sevi atceras, mamma un visas trīs māsas bija pārcēlušās no pilsētas uz pilsētu pa visu valsti. Ģeogrāfiju viņa labi pārzināja, var aizbraukt, kur vien vēlas, neapmaldīsies. Būtu tik nauda bijusi.

Palīdzība krīzes situācijā nonākušajām jaunajām grūtniecēm un māmiņām

  • Biedrības „Ģimenes Šūpulis” krīzes centrs Patvēruma māja no 2015. gada uzņem un atbalsta bez fiziska, emocionāla un psiholoģiska patvēruma palikušas un grūtībās nonākušas grūtnieces un jaunas māmiņas ar mazuļiem līdz viena gada vecumam. Kontakti: „Jaunpalejas,” Kauguru pagasts, Beverīnas novads; Tālr. 64234485; epasts: [email protected]; www.gimenes-supulis.lv; vadītāja: Valda Reķe, mob. 26548496, e-pasts: [email protected];
  • Misija „Pakāpieni" palīdz krīzes situācijās nonākušajām grūtniecēm un jaunajām māmiņām, vientuļajiem vecākiem un daudzbērnu ģimenēm. Kontakti:  Rīgas iela 41, Tukums; tālr. 26287215; www.pakapieni.lv;  e-pasts: [email protected]
  • Biedrība „Cerību spārni” Siguldas novada „Kārklos” lietošanā uz 10 gadiem saņēmusi māju, zemi un saimniecības ēkas, kur izveidots Sociālā atbalsta centrs „Cerību māja”. Atbalsta centrs sniedz divus pakalpojumus – sociālo rehabilitāciju vecākiem ar mazgadīgiem bērniem pēckrīzes periodā un aprūpes un dzīvesprasmju apmācībā, kā arī atelpas brīža pakalpojumu vecākiem, kuriem ir bērni, jaunieši vai pieaugušie ar invaliditāti.Tālr.: +371 26879835. e-pasts: [email protected].

Vakarskolu viņa pabeigs, mācīties patīk, īpaši matemātiku. Iet uz skolu gan nepatīk, pāris reižu mēnesī pietiktu.

Viņa visu var saraut, izrēķināt, uzrakstīt. Citiem vēl švakāk iet, viņai vismaz galva uz pleciem. Viņai tikai septiņpadsmit. Paspēs visu.

Viss jau te labi, tikai veikals tālu. Nevar Sarmīte bez cigaretēm iztikt, rokas jau sāk trīcēt. Mamma solījās cigarešu naudu atsūtīt. Ak, jāgaida! Visi viņas ģimenē smēķē, cigaretes ir tāpat kā kafija vai makaroni, tiem vienmēr mājās jābūt. Tā viņa ir pieradusi. Ja ir vēl siers vai kečups, tad jau naudas diena bijusi. Turklāt ar cigareti var arī padalīties – visām trim māsām ar vienu vienmēr pietika.

Ir ieskaitīta nauda, pat divām paciņām! Nu un tad, ka ārā putina un visi saka, ka viņa prātu zaudējusi, ja tādu gabalu uz veikalu pēc cigaretēm tik nejaukā laikā ies. Sarmīte ies, viņa to var, viņai silts kažoks. Neklausīsies viņa to vāvuļošanu, ka smēķējot bērnam plaušās dūmus pūš, ka imunitāte vāja varot būt, bieži slimot. Kā tad viņa tos dūmus izturējusi? Ne slimīga, nekā. Var jau būt, ka kādam kaut kas tāds arī notiek...

Ha, viņi iedomājušies, ka Sarmīte par smēķēšanas sliktumiem lasīs un vēl diskus klausīsies?

Kā tad! Ja māte smēķē, tā esot vardarbība pret vēl nedzimušu bērnu. Kāda tā vardarbība? Viņa grib un smēķē.

Vardarbība ir patiesībā pret viņu. Nav viņa šo bērnu gribējusi. Nav gribējusi resna staigāt. Visi no aborta atrunāja, visi jau gudri, pašiem nav nekādu grūtību, nebūs arī jādzemdē. Sarmītei viss jāpiedzīvo. Ko viņa ar to bērnu darīs? Lai tad arī visi tie gudrinieki un padomdevēji audzina. Varbūt pamēģināt kā lielā māsa – saviem bērniem bagātu bezbērnu veci atrada? Ne viņš tēvs, ne radinieks, audzināt palīdz, naudu dod. Māsa vēl neapmierināta, ka viņam blakus jāguļ. Ko viņa sūkstās, Sarmīte gan gulētu, ka tik nauda būtu gan jaunām drēbēm, gan kosmētikai un cigaretēm, kur dzīvot arī būtu, ar mašīnu visur izvadātu.

Ko tur daudz prātuļot? Jārīkojas. Cik ilgi viņa te, laukos, garlaikosies un gudras runas klausīsies? Jāmeklē soctīklos – viņa arī krieviski prot, uzrunās kādus kundziņus, kas uz viņas jaunību pavilksies. Vēl divi mēneši laika meklēt. Viņa redzēja vienu video, ka ir vīrieši, kuriem tieši grūtnieces patīkot. Jānofotogrāfējas tā, lai vēders redzams. Kas viņai ko zaudēt, saliks bildes, pamēģinās. Ne par velti matemātika un loģika viņai stiprā puse. Galva strādā!

Sarmītei ilgi nav jāgaida. Četri uzreiz atbildējuši. Spēlīte ir sākusies!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt