Ģimenes studija

Kas nepieciešams, lai tehnoloģijas izglītības procesā būtu pieejamas ikvienam skolēnam?

Ģimenes studija

Mantojuma nosacījumi: svarīgi savstarpēji runāt un izzināt juriskās sekas

Ciemos pie mūzikas skolotājas Daces Kravales ģimenes

Mūzikas skolotāja: Nav bērnu, kuri nevarētu dziedāt

Dodamies ciemos pie četru bērnu mammas, mūzikas skolotājas Daces Kravales, kurai tikko iznākusi grāmata bērniem "Dorabellas istaba". Dace māca mūziku un raksta dziesmas, tāpēc viņas bērniem mūzika ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Radusies programma “Dziedam kopā ar Daci”, kur visi var mācīties un dziedāt līdzi.

Ģimenē ir četri bērni - Olīvija Florence, Aliandra, Fridrihs un Elfrīda. Fridrihs saka, ka būt lielā bērnu kompānijā ir jauki, bet gribētos brāli.

Bērni atbalsta mammas muzikālās aktivitātes, piedaloties viņas koncertos programmas “Dziedam kopā ar Daci” ietvaros. Visi bērni dzied, Elfrīda un Fridrihs spēlē klavieres.

Daces vecāki ir mūzikas skolotāji, tēvs diriģents un kopā ar mammu Dace vada vokālo studiju “Momo”.

Visi pedagogi, kas strādā mūzikā, zina, ka, jo agrāk ar mūziku bērns sāk nodarboties, jo labāk attīstās bērna muzikālā dzirde. Mūzikas izglītība palīdz dzīvē, uzskata Dace. Viņa ir pārliecināta, ka bērni uz mūziku jau no diviem trim mēnešiem atsaucas, reaģē uz mūzikas fonu.

“Nav bērnu, kuri nevarētu dziedāt,” Dace novērojusi “Momo” studijā.

Grāmatu “Dorabellas istaba” Dace sāka rakstīt pirms četriem gadiem. Viens no grāmatas iniciatoriem bija Fridrihs, uzdodot dažādus izzinošus jautājumus. Grāmatas māksliniece ir Vivianna Maria Staņislavska.

Grāmatas atvēršana notiks oktobrī Nacionālajā bibliotēkā, tiks dziedātas arī Dorabellas dziesmas. Nākotnē ir iecere veidot grāmatas par Dorabellas dārzu un Dorabellas ceļošanu.

Renārs Ivanovs ir tētis mazākajām meitenēm. Dace priecājas, ka ģimenē prot uzturēt labas attiecības ar lielāko bērnu tēta ģimeni un bērniem, bērni uztur attiecības ar pusmāsām. Tas nav viegli un vienkārši, bet vērtīgi un novērtējami.

Lai saglabātu šādā modelī labas attiecības, Dacei ir ieteikums “ļaut citiem elpot.” Sākumā tas nebija viegli, bet gadu gados novērtē to, kas ir labs šajos cilvēkos. Galvenais ir vienoties par fundamentālām lietām bērnu audzināšanā. Šādā modelī esi spiests izkāpt ārā no robežām un iekļaut visus – ka visi ir kā viens mīlēti, laimīgi un pieņemti.

“Maniem bērniem ar paplašināto ģimeni ir paveicies,” uzsver Dace.

Renārs Ivanovs gatavo pusdienas. Gatavošana ir Renāra vaļasprieks un arī izglītība, darbs saistīts ar pārtikas uzņēmumiem. Gatavošanā galvenais ir patika, uzskata Renārs.

Cepeškrāsnī cepti dārzeņi ar sezama sēklām

Uz cepamās pannas ir dažādi dārzeņi – kartupeļi, burkāni, paprika, kabači, puķukāposti, garšvielas, sezama sēklas, visu apslaka ar eļļu, liek cepeškrāsnī uz pusstundu.

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti