Muzikāla pasaka bērniem, ieeja par zīmējumiem

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē 23.septembrī pulksten 13.00 notiks koncerts mazajiem klausītājiem. Tā būs muzikāla pasaka "Kā Lauvēns pasaules lielākās ērģeles gāja meklēt!", kuru izstāstīs ceļojošā leļļu teātra "Maska" aktieris Pēteris Trups un izspēlēs ērģelniece Larisa Carjkova kopā ar vijolnieku Juriju Savkinu. Bērniem būs iespēja apmeklēt koncertu bez maksas, biļetes vietā ierodoties ar savu zīmējumu par mūzikas tēmu.

Pasaka stāstīts par to, kā Liepājas ģerboņa lauva gāja meklēt pasaules lielākās ērģeles. Lauvēns atcerēsies un pastāstīs stāstus, ka ērģeles ir instruments, ko spēlē gan ar rokām, gan ar kājām un ka tajā ir daudz stabuļu, portālu LSM.lv informēja ''Via Cultura'' valdes priekšsēdētāja un festivāla direktore Dace Bluķe. Meklējot vislielākās ērģeles, lauvēns satiks vistu, dzeguzi, gulbi, ziloni, kalnu karali, dosies uz Angliju, Itāliju un atgriezīsies Liepājā. Koncertā skanēs kompozīcijas no Kamila Sensānsa cikla "Dzīvnieku karnevāls", Edvarda Grīga svītas "Pērs Gints", ka arī Volfganga Amadeja Mocarta, Dmitrija Šostakoviča, Žana Filipa Ramo un citu komponistu skaņdarbi.

Pēc koncerta būs iespēja uzkāpt baznīcas balkonā, apskatīt ērģeļu spēles galdu un uzdot savus jautājumus ērģelniecei.

Larisa Carjkova sešu gadu vecumā sāka klavierspēles mācības Ludzas mūzikas skolā. Tam sekoja Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas koledža un studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Paralēli klavierspēles studijām Larisa pievērsās arī ērģeļu spēlei. Pakāpeniski ērģeles kļuva par ļoti nozīmīgu un svarīgu instrumentu Larisas dzīvē. 2007.gads bija ļoti nozīmīgs: Larisa ieguva maģistra grādu ērģeļu specialitātē, kā arī tika apbalvota ar mācītāju Dr. Anitas Gaides un Ivara Gaides mūzikas balvu par spilgtu radošo darbību 2006./2007. akadēmiskajā gadā. Ērģelniece ir koncertējusi daudzās Latvijas baznīcās, kā arī Vācijā, Ungārijā, Lietuvā, Krievijā, Slovēnijā. Viņa regulāri piedalās Saulkrastu ērģeļmūzikas dienu festivāla koncertos, pati ir izveidojusi Latgales ērģeļu dienas un ir to organizatore. Larisa intensīvi darbojas arī mūzikas pedagoģijas jomā, strādājot par klavierspēles pedagogu un koncertmeistaru Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, kā arī YAMAHA mūzikas skolā, kur viņas vadībā aug jaunie mūziķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt