Ģimenes studija

Izlaidumu laiks tuvojas: vai vecākiem jaatbalsta pusaudžu vēlme atšķirties

Ģimenes studija

Kas ir divgadnieka krīze un kā to pārdzīvot?

Skolēnu iespējas vasarā strādāt un nopelnīt sev kabatas naudu

Mudina skolēnus laikus pieteikties iespējai vasarā strādāt un nopelnīt

Šogad Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) skolēniem vasarā pieejami gandrīz 11 tūkstoši darbavietu, taču interese no skolēnu puses ir augsta, tāpēc laikus jāreģistrējas, raidījumā  “Ģimenes studija” uzsvēra NVA Rīgas reģionālās filiāles vadītāja vietniece Svetlana Ovčaruka. Piemēram, lidostā “Rīga” un Gulbenes novada pašvaldībā visas darbavietas jau ir aizņemtas, Kuldīgas novadā aizņemta apmēram puse. 

“Šogad interese no darba devēju puses ir diezgan augsta, kopā ir iesniegti 690 pieteikumi no darba devējiem, kopējais pieteikto darbavietu skaits ir gandrīz 11 tūkstoši,” stāstīja Ovčaruka. 

Viņa norādīja, ka arī interese no skolēnu puses ir diezgan augsta, jau pirmajā reģistrēšanās dienā ierasti reģistrējas vairāk nekā 1000 skolēnu. 

“Pašlaik galvenais, ko vajag zināt skolēniem, ir  – ka vajag sākt reģistrēties mūsu mājaslapā. Nokavēts vēl nekas nav. Piereģistrēties var līdz 15. augustam, bet vietu skaits ir ierobežots,” Ovčaruka uzsvēra. 

Reģistrācija darba vietām ir atvērta. Visa informācija ir pieejama mājaslapā. Reģistrēties var skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot). 

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs -Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Jāņem vērā, ka skolēni vēl pirms reģistrācijas var vienoties ar konkrētu darba devēju par konkrētu darbavietu un laiku, bet, ja tas nav paveikts, tad skolēns pieteikuma reģistrācijas secībā saņems informāciju telefoniski vai ar e-pasta starpniecību par iespēju pretendēt uz brīvajām darbavietām. 

Lidosta “Rīga” šajā NVA programmā piedalās jau no tās sākuma 2014. gadā, izņemot divus iepriekšējos pandēmijas gadus, stāstīja lidostas "Rīga" Komunikācijas vienības komunikācijas projektu vadītāja Ilze Salna.

“Interese par darbu lidostā ir nemainīgi augsta, katru gadu esam piedāvājuši ap 100 darbavietām skolēniem, šogad tās būs 85, bet šogad pieteikšanās jau ir noslēgusies un piedāvātās vakances aizpildījās ļoti ātri,” atzina Salna. 

“Man liekas, ka šīs programmas labākais novērtējums ir tas, ka mums lidostā pašlaik strādā vairāk nekā 10 cilvēki – kolēģi, kuri lidostā pirmo reizi ir nonākuši programmas ietvaros,” viņa atklāja. 

Par programmas piedāvātajiem plusiem Salna pārliecinājusies arī caur sava bērna pieredzi. “Es kā mamma teikšu, ka tā ir viena brīnišķīga iespēja jaunietim padomāt, kas viņu interesē, un pārbaudīt dzīvē un darbībā.

Var būt ļoti rožaini priekšstati par vienu vai otru darbu, – lūk, te ir tava iespēja, paņem un pārbaudi, vai tas tevi interesē,” viņa stāstīja. 

Arī Gulbenes novadā visas 30 darbavietas pašvaldības iestādēs jau ir aizpildītas, norādīja Gulbenes novada pašvaldības jauniešu centra "Bāze" vadītāja Lelde Bašķere. Novada piedāvātās profesijas, kurās jauniešiem ir iespēja strādāt pilnu mēnesi, pilnas slodzes darbu,  ir ļoti dažādas. 

“Ir iespējas jauniešiem strādāt un iepazīt jaunatnes darbinieka profesiju, sporta organizatora darbu, darbu ar sociālajiem medijiem, kā ir būt par aprūpētāju sociālās aprūpes namā vai strādāt par labiekārtošanas strādnieku,” stāstīja Bašķere. 

Sporta nometņu organizatore Ieva Innusa savukārt atklāja, ka meklē jauniešus darbam vasaras nometnēs ārpus NVA programmas, izvietojot dažādus sludinājumus, un atsaucība tāpat ir liela: 

“Mums ļoti svarīgi ir atrast kopēju valodu ar jauniešiem, lai mēs būtu uz viena viļņa. Atsaucība ir liela, bet mēs arī izvērtējam jauniešus, lai viņi būtu ar pozitīvu attieksmi, lai ir vēlme mācīties un gūt pieredzi, ne tikai finansiālo ieguvumu.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt