«Meža gulbji» - bērnus aicina uz muzikālu uzvedumu Rundālē

Senās mūzikas festivālā 3. jūlijā Rundāles pils dārzā bērnus muzikālā ceļojumā aizvedīs Hansa Kristana Andersena pasakas “Meža gulbji” varoņi, paziņojumā presei informēja uzveduma organizētāji.

Uzvedumā darbosies ne viens vien spilgts tēls, bet galvenais izteiksmes līdzeklis būs pagātnes dižgaru Klaudio Monteverdi, Antonio Vivaldi, Johana Sebastiāna Baha un Georga Frīdriha Hendeļa mūzika. Uzvedumā piedalīsies Jolanta Strikaite-Lapiņa, Dināra Rudāne, Atis Ieviņš, Jānis Strazdiņš, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, Rīgas Horeogrāfijas skolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, kā arī instrumentālā grupa Pētera Vaickovska vadībā. Stāstniece – muzikoloģe Karina Bērziņa.

“Latvijas Koncertu” producente, muzikoloģe Karina Bērziņa saka: ”Mēs, bērnu koncerta veidotāji, skaidri zinām, ka mūsu mazie klausītāji apzināti vēl neuztver to, ko senajā mūzikā meklē un atrod  pieaugušie – harmoniju, mieru  un apskaidrību. Un tomēr šīs kvalitātes neizpaliks arī uzveduma "Meža gulbji" mūzikas autoru Monteverdi, Vivaldi, Baha un Hendeļa skaņdarbos, un to visu  dzirdēs arī bērni. Taču pavisam tieši bērni uztvers to, kā pasakā sastopas labais un ļaunais; kā ļaunajai ķēniņienei un viltīgajam Bīskapam pretī nostājas Elīza un savus 11 brāļus izglābj ar savu drosmi, neatlaidību un mīlestību. Un nav šaubu,  ka visi uzveduma dalībnieki sev uzticētos varoņus atveidos ar visspilgtākajām muzikālajām krāsām.”

Koncerta apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs (mašīnlasāms QR kods) vakcinācijas, izslimošanas vai testēšanas sertifikāts. Muzikālā uzveduma sākums plkst.13.00. No plkst. 11.00 līdz 12.50 apmeklētājiem, kuri nevarēs uzrādīt QR kodu, vai tā nolasīšana nebūs tehniski  iespējama, tiks piedāvāta iespēja veikt SARS-CoV-2 antigēna testu. To veiks sertificētas laboraforijas personāls pie Rundāles pils no plkst. 11.00 līdz 12.50. Testu veikšana būs bez maksas. Berniem līdz 12 gadu vecumam SARS-CoV-2 antigēna tests nav jāveic.

Ierašanās koncerta norises vietā ne vēlāk kā plkst. 12.00. Ieeja koncertā tiks pārtraukta plkst. 12.50.

 Apmeklētājiem (tajā skaitā bērniem) būs jālieto mutes un deguna aizsegs visā pasākuma norises laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti