Rīta Panorāma

Pareizticīgie Ukrainā un pasaulē atzīmē Lieldienas

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Jaunsardzē meiteņu netrūkst

Meitenes izvēlas Jaunsardzi. Ramona Ligere savu turpmāko dzīvi saistīs ar militāro jomu

Tas, ka jaunsargos stājas puiši, ir stereotips, jau sen apmēram puse no jaunsargiem ir meitenes. Tiem jaunsargiem, kas pabeiguši trešā vai ceturtā līmeņa kursu, pēc skolas pabeigšanas tiek dotas nedaudz labākas starta pozīcijas, stājoties Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Ramona Ligere Jaunsardzē iestājās pirms četriem gadiem. Viņa stāsta – šis lēmums bijis nejauša apstākļu sakritība.

“Man bija jātaisa skolā prezentācija par militāro dienestu. Mana draudzene gāja Jaunsardzē, un es viņai uzdevu jautājumus, lai prezentācijā man būtu vairāk ko piebilst. Mani kaut kā tas ieinteresēja, un sāku ar viņi iet Jaunsardzē,” savu lēmumu pievienoties jaunsardzei skaidro Ramona Ligere.

Lai gan Ramonai vēl ir divi brāļi, viņa ir vienīgā ģimenes locekle, kas iestājusies Jaunsardzē, aktīvi darbojoties Rīgas Vidzemes priekšpilsētas jaunsargu vienībā. Vecākiem nekādu iebildumu neesot bijuši. ''Ļoti atbalstīja vecāki. Tētis it īpaši. Viņš īsti nav saistīts ar militāro jomu, bet viņi labi uz to skatās, atbalsta,'' skaidro Ligere.

Jaunsargu instruktors virsseržants Gunārs Strazdiņš stāsta, ka Ramonai ir liela nozīme viņa vienībā: “Viņa vienmēr ir smaidīga. Vienalga, vai skolā kaut kas neiet vai kas cits, viņa atnāk uz Jaunsardzi un vienmēr ir smaidīga. Ar savu smaidu viņa pārējos jauniešos paceļ garastāvokli un atmosfēru. Viņa ir tāds pozitīvais gariņš mūsu vienībā.”

Četru gadu laikā Ramona Jaunsardzē apguvusi daudz un dažādas iemaņas, sākot ar pirmās palīdzības sniegšanu un orientēšanos, beidzot ar šaušanas principu apguvi. Visvairāk viņai patīkot nometnes brīvā dabā, kas ilgst vairākas dienas. “Man ļoti patīk pārgājienu nometnes. Tas ir visinteresantākais. Var daudz ko jaunu iegūt un apgūt. Jo vairāk atkārto, jo labāk zini. Mums ir tādi kā pančo, pārsegi. Rezervē ir telts, ja ir slikti laika apstākļi.”

Ramona Jaunsardzē nebūt nav vienīgā meitene. Izrādās, par jaunsardzēm vēlas kļūt daudzas  daiļā dzimuma pārstāves.

“Jaunsardzē meiteņu ir daudz. Ļoti daudz. Es pat teiktu, ka puse uz pusi. Stereotips, ka meitenes nenāk, sen ir izgaisis,” pauž Strazdiņš.

Tiem jaunsargiem, kas pabeiguši trešā vai ceturtā līmeņa kursu, pēc skolas pabeigšanas tiek dotas nedaudz labākas starta pozīcijas, stājoties Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Jaunsardzes centra Valsts aizsardzības mācības nodaļas vadītājs Sergejs Fomenko skaidro, ka ir arī bonusi, stājoties citās izglītības iestādēs. Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā priekšroka tiek dota jaunsargam, kurš ir apguvis Jaunsardzes mācību programmu. Valsts policijas koledžā arī ir priekšroka, un arī Valsts robežsardzes koledžā.

Ramona šobrīd mācās 11. klasē. Pēc vidusskolas pabeigšanas viņa vēlas savu turpmāko dzīvi saistīt ar militāro jomu: “Es vēlos, pabeidzot vidusskolu, iet uz Aizsardzības akadēmiju. Uz Instruktoru skolu, kas atrodas Cēsīs.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt