Sadaļas Sadaļas

Medijpratības ABC pašiem mazākajiem un viņu vecākiem

Eiropas Medijpratības nedēļas ietvaros Eiropas Savienības mājā notiks nodarbība bērniem kopā ar viņu vecākiem “Medijpratības ABC pašiem mazākajiem”, apgūstot un padziļinot zināšanas par tehnoloģijām un digitālo vidi, uzsverot mediju lietotprasmes sociālo nozīmi un veicinātu plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes.

Sestdien, 16. martā, no plkst. 11.00 līdz 12.30  Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28 notiks radoša nodarbība “Medijpratības ABC pašiem mazākajiem”, kurā bērni vecumā no 5 līdz 7 gadiem kopā ar vecākiem iesaistošu spēļu veidā meklēs un atradīs atbildes uz jautājumiem: kam domāts internets, kā lietot internetu, kā uzvesties dažādās situācijās un kad saukt palīgā pieaugušos. Sapratīs, kā internets var palīdzēt atrast noderīgu informāciju un vai var ticēt visam, kas tajā publicēts. Iemācīsies domāt kritiskāk, lai secinātu, kas ir patiesa informācija, bet kas – meli?

Nodarbībā tiks izmantoti multimodāli mācību materiāli, lai atspoguļotu plašo materiālu klāstu, kas lietojami arī mājas apstākļos, atbalstot bērnus, kuri sper pirmos soļus internetā.

Nodarbību vadīs "Drošāka interneta centrs" izglītības darba vadītāja Liene Valdmane.

Pieteikšanās nodarbībai, rakstot uz e-pastu [email protected] Lūgums norādīt bērnu skaitu un vecumu, kā arī pavadošo pieaugušo skaitu.

Eiropas Medijpratības nedēļa  ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva, lai uzsvērtu mediju lietotprasmes sociālo nozīmi un veicinātu plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes iniciatīvas un projektus visā Eiropas Savienībā. Tehnoloģiju straujā attīstība lielā mērā ietekmē sabiedrību, arī veicina digitālo pratību un mediju straujo attīstību, kas savukārt maina veidu, kā sabiedrība sazinās, komunicē viens ar otru, mācās un strādā. Ikdienas darbības nomaina tās pašas darbības, tikai digitālajā vidē.

Lasi kopā ar bērnu - „CAPS UN CIET jeb Vilks manipulators” ir medijpratības pasaka bērniem. Pasakas autore Solvita Denisa-Liepniece, Marinas Heniņas ilustrācijas. Grāmata veidota kā izglītojošs un izklaidējošs stāsts bērniem vecumā no 9 līdz 11 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt