Medicīnas vēstures muzejā notiks bezmaksas Līdzdalības darbnīcas ģimenēm ar bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sestdien, 10. septembrī, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā organizē Līdzdalības darbnīcas. To mērķis ir informēt sabiedrību par rīcības vadlīnijām dažādās krīzes situācijās un caur praktiskiem speciālistu paraugdemonstrējumiem attīstīt komunikācijas un palīdzības sniegšanas prasmes krīzes gadījumā. Darbnīcu mērķauditorijas ir ģimenes ar skolas vecuma bērniem un pieaugušie civilās aizsardzības interesenti. Dalība darbnīcās ir bez maksas.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru turpina šī gada martā aizsāktās Līdzdalības darbnīcas, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā. Turpinoties karadarbībai, ir būtiski neklusēt un caur vēsturi, kultūru un mākslu turpināt būt aktīviem un reflektēt par notiekošo. Latvijas sabiedrība piedzīvo psiholoģisku krīzi, kuras ietvaros notiek dažādu vērtību un normu pārvērtēšana. Arī mums katram ir bijusi iespēja izvērtēt savas zināšanas un prasmes, reaģējot un sniedzot palīdzību krīzes situācijās. Tagad – jaunu vērtību radīšanas posmā – iespējams, vairāk kā jebkad ir nepieciešams atgūt zaudēto fokusu, veicināt kritisko domāšanu, sabiedrības saliedēšanu un rīcībspēju.

Sestdien, 10. septembrī, Medicīnas vēstures muzejs kļūs par rosīgu platformu, organizējot Līdzdalības darbnīcas ar mērķi informēt sabiedrību par rīcības vadlīnijām dažādās krīzes situācijās. Darbnīcās caur praktiskiem speciālistu paraugdemonstrējumiem varēs attīstīt komunikācijas un palīdzības sniegšanas prasmes. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra komanda organizēs pirmās palīdzības sniegšanas algoritma darbnīcu, izmantojot simulāciju tehnoloģijas. Aizsardzības ministrijas speciālists vadīs darbnīcu par rīcību krīzes situācijās un ārkārtas gadījumu jeb 72 stundu somu. Savukārt muzeja dārzā būs piestājusi neatliekamās palīdzības brigāde. Darbnīcas ir piemērotas ģimenēm ar skolas vecuma bērniem.

Dalība darbnīcās un muzeja apmeklējums 10. septembrī ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Muzejs būs atvērts apmeklētājiem plkst. 11.00–17.00. Plašāka informācija par Līdzdalības darbnīcām pieejama muzeja mājaslapā.

Līdzdalības darbnīcu programma sestdien, 10. septembrī

  • 11.00 – 11.30 Pirmās palīdzības sniegšanas demonstrējumi.
  • 11.30 – 12.00 Pirmās palīdzības sniegšanas darbnīca.
  • 12.00 – 14.00 Civilās aizsardzības un 72 h somas darbnīca.
  • 12.00 – 14.00 Ekskursija pa muzeju bērniem latviešu un krievu valodā.
  • 12.00 – 16.00 Neatliekamās palīdzības brigāde, dārzs.
  • 14.15 – 14.45 Pirmās palīdzības sniegšanas demonstrējumi.
  • 14.45 – 15.15 Pirmās palīdzības sniegšanas darbnīca.

Projekta "Līdzdalības darbnīcas" īstenotājs ir Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs partnerībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur Eiropas Ekonimiskās zonas un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs pirmo reizi durvis apmeklētājiem vēra 1961. gadā un šobrīd ir viens no apmeklētāju iecienītākajiem muzejiem Latvijā. 2022. gada publisko norišu programma apvieno dažādas nozares, par centrālo izvirzot veselības jēdzienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti