Ģimenes studija

Aizdegunes mandeles - kādos gadījumos jāizvēlas operācija, kad tomēr nogaidīt

Ģimenes studija

Bērniem trūkst spēju apzināties savu ķermeni. Palīdzēt var klusums

Mazuļa aprūpe pēc dzemdībām. Pirmās svarīgākās zināšanas jaunajām māmiņām

Mazuļa aprūpe pēc dzemdībām. Pirmās svarīgākās zināšanas māmiņām

Pirms dzemdībām topošajām māmiņām vajadzētu iegūt teorētiskās zināšanas. Svarīgākais, kas sievietei par mazuļa kopšanu jāzina, ko praktiski mācās tūlīt pēc dzemdībām slimnīcā, kļūstot par mammu pirmo reizi, ir jautājumi, kas saistīti ar zīdīšanu, jaundzimušo kopšanu un drošību. Tāpat svarīgs ir emocionālais atbalsts mammai dažādos jautājumos, kas rodas pēc dzemdībām.

Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" saruna par mazuļu aprūpi pēcdzemdību periodā. Kurš ir tas cilvēks, kas jaunajai mammai sniedz pilnīgas zināšanas par pareizu zīdaiņu kopšanu, pirmajam bērnam piedzimstot, un kam būtu jāietilpst šajā padomu krātuvē.

Svarīgākais par mazuļu kopšanu

Pirms dzemdībām svarīgi iegūt teorētiskās zināšanas. Īsti sastopoties ar mazuli, mamma var sākt mācīties - to trīs dienu garumā var palīdzēt darīt dzemdību nama darbinieki, skaidrojot un atbildot uz mammas jautājumiem.

Svarīgs mammai ir emocionālais un praktiskais atbalsts. Mazajam svarīgs ir drošības aspekts. Zināšanas mamma parasti saņem pirmsdzemdību apmācībā un vēlāk praksē.

Pēc dzemdībām mammai ir svarīgs emocionālais atbalsts, ko papildina ar praktiskām zināšanām, kad tās ir nepieciešamas. Teorētisko kursu apgūstot, mamma vairāk cenšas iztēloties, kas būs nepieciešams, kad bērniņš piedzimst, tad ienes zināmas korekcijas. Ir svarīgi, ka bērnam un mammai blakus ir tēvs, kurš spēj palīdzēt un arī atbalstīt emocionāli.

Mediķi iesaka mammām nekautrēties jautāt medicīnas personālam, kamēr atrodas dzemdību namā, mediķi atbildēs un palīdzēs.

Abu vecāku sagatavošanai jaunajai lomai jābūt noteikti. Pie mums ir pieejami kursi, tie ir par maksu, tāpēc ne visi vecāki tos apmeklē.

Visbiežāk jaunie vecāki informāciju par praktisko bērnu aprūpi saņem no savām mammām, tad seko vecāku kursi, un tad ģimenes ārsts.

Jaunās māmiņas atzīst, ka daudz informācijas iegūst internetā. Ārsti nenoliedz, ka tur var gūt labus padomus, bet tikai tad, ja izvērtē informācijas avotu. Bieži internetu māmiņas izmanto kā emocionālu atbalstu.

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti