Mazos klausītājus aicina uz koncertuzvedumu «LeNeSOns un Vēbera pasaku pasaule»

Sestdien, 21. janvārī, Lielajā ģildē diriģenta Andra Vecumnieka vadībā notiks koncertuzvedums bērniem "LeNeSOns un Vēbera pasaku pasaule", informēja  Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) pārstāve.

Šoreiz lelle LeNeSOns un viņa komanda mazākajiem klausītājiem izrādīs pasaules tautu pasakas, ko ietērpt mūzikā patiesi bija iemīļojis Kārlis Marija Vēbers – viens no sava laika lielākajiem vācu operas reformatoriem. Uz skatuves varēs satikt mednieku Maksi no operas "Burvju strēlnieks", austrumu princesi Turandotu, kā arī dzirdēt jaunos solistus – klarnetisti Annu Mariju Kubecku un Igaunijas obojisti Liseti Jirgensoni (Lisete Jürgenson).

LeNeSOns uz skatuves kāps divreiz – plkst. 11.00 bilingvālā izrādē krievu un latviešu valodā un plkst. 14.00 izrādē latviešu valodā. Starpbrīdī koncerta apmeklētāji aicināti piedalīties radošās aktivitātēs.

Koncertuzveduma "LeNeSOns un Vēbera pasaku pasaule" programmā varēs dzirdēt Johana Nepomuka Hummeļa un Kārļa Marijas Vēbera mūziku. Lelle LeNeSOns bērnus iepazīstinās ar Kārļa Marijas Vēbera uvertīru un simfoniskajiem fragmentiem no operas "Burvju strēlnieks", kuras pamatā ir leģenda par Bohēmijas firsta mežziņa meitas Agates un mednieka Makša mīlestību, kā arī uvertīru un maršu no mūzikas lugai "Turandota".

LNSO koncertcikli bērniem un jauniešiem jau tradicionāli kļuvuši par jauno mūziķu un diriģentu kalvi. Šoreiz ar orķestri muzicēs viešņa no Igaunijas, obojiste Lisete Jirgensone un latviešu klarnetiste Anna Marija Kubecka. Abas talantīgās mūziķes 2021. gadā savu instrumentu grupās ieguva Grand Prix Eduarda Medņa XXIII Starptautiskajā konkursā "Jaunais mūziķis". Konkursa galvenā balvā – iespēja uzstāties kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri 2022./2023. gada koncertsezonā.

Darbu pie LNSO "LeNeSOna" koncertcikla turpina režisore Paula Pļavniece, dramaturgs Klāvs Mellis un māksliniece Evita Bēta. Savukārt 21. janvāra koncertā ar lelli LeNeSOnu draudzēsies aktieris Artūrs Putniņš un aktrise Anastasija Rekuta-Džordževiča. Koncertuzvedums izskanēs cikla mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Andra Vecumnieka vadībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti