Rīta Panorāma

Vecrīgā notiks ielu ēdienu festivāls

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Žagarkalna direktoru Māri Zvīni

Telefonintervija ar NMPD pārstāvi Ingu Vītolu

Mazi bērni gūst nopietnus apdegumus un applaucējumus. Trīs ieteikumi vecākiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jaunā gada pirmo desmit dienu laikā mediķiem nācies steigt palīgā 29 bērniem vecumā līdz trīs gadiem, kuri guvuši nopietnus apdegumus un applaucējumus. Tā kā traumas visbiežāk notiek pieaugušo neuzmanības dēļ, speciālisti aicina vecākus apzināties gan savu atbildību, gan riskus un tos laikus novērst.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Raidījumā “Rīta Panorāma” Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola skaidro, kam visvairāk jāpievērš uzmanība.

Speciāliste informē, ka izsaukumi lielākoties saistīti ar nopietniem, plašiem apdegumiem. Ja mazs bērns apgāž krūzi ar karstu dzērienu un līst šķidrums, tad viņš gūst ne tikai rokas apdegumu, bet lielāku - sākot no sejas, tiek skarts krūškurvis, vēders. Mazam bērnam tie ir plaši ķermeņa apdegumi.

Šādas nelaimes visbiežāk notiek ar bērniem vecumā līdz trīs gadiem, tas ir vecums, par kuru atbild pieaugušie.

Mazu bērnu apdegumu un applaucējumu nelaimēs var izdalīt trīs biežākos gadījumus.

Biežākais - pieaugušie, kuru mājās ir mazi bērni, uzmanīgi neizvērtē, kur likt krūzi ar karstu dzērienu. Ja to noliek uz galda malas, bērnam tā ir aizsniedzama.

Otrs gadījums – bērns rokās pieaugušajam, kurš malko karstu dzērienu.

Trešā negadījumu grupa saistīta ar nedaudz lielākiem bērniem. Vecāki nedrīkst pieļaut, ka virtuve ir bērna rotaļu laukums, jo tējkannas un katliņi, un plīts ir vietas, kuras bērns grib izzināt.

Ja notiek nelaime, svarīgi ir tūlīt atdzesēt apdeguma vietu – vismaz 10 minūtes zem tekoša vēsa, bet ne ledaina ūdens. Ja apdegums ir lielāks par plaukstiņu, tad sazināties ar mediķiem, zvanot 113.

“Diemžēl šādu informāciju vecāki neuztver personīgi, domājot, ka nelaime nenotiks. Gribētos, lai katrs pieaugušais iegaumē – pieaugušā pienākums ir būt uzmanīgam, lai bērnam nebūtu aizsniedzamas krūzes ar karsto dzērienu un nebūtu iespēja gūt traumas,” secina NMPD pārstāve Inga Vītola.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti