Mazi bērni bez pieaugušajiem Parīzē - ģimenes filma «Kleo un Pols»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

No ceturdienas kinoteātrī “Kino Bize” sāks izrādīt franču režisora Stefana Demustjē (Stéphane Demoustier) ģimenes filmu “Kleo un Pols” (Cléo & Paul). Filma tiks iekļauta regulārajā repertuārā, turpinot jau iepriekš aizsākto mākslinieciski augstvērtīgo ģimenes filmu programmu. “Kleo un Pols” ir neparasti kinematogrāfiska un dzīvīga filma, kurā divi mazi bērni piedzīvo Parīzi bez pieaugušo klātbūtnes. Abi jaunie filmu varoņi ir režisora meita un dēls. Filma Latvijas pirmizrādi piedzīvos 1. novembrī pl. 21.30.

Filma vēsta par trīsgadīgu meiteni Kleo, kurai  ļoti labi padodas spēlēt paslēpes. Viņas brālim Polam un viņu auklītei nekādi neizdodas viņu atrast. Kādā brīdi Kleo pati vairs nesaprot, pa kuru ceļu ir devusies cauri parkam. Pēkšņi visapkārt ir svešinieki, kuri spēlē Pokemonus un neievēro mazo meiteni. Ir silta diena Laviletas parkā Parīzē, un Kleo ir apņēmības pilna atrast Polu. Maldoties apkārt, Kleo satiek dažādus ceļojuma biedrus, līdz paliek kopā ar tikko sastapto Luīzi, kas izskatās tikpat apjukusi kā viņa pati. Kopā viņas atklāj pasauli no jauna. Tikmēr Pols arī devies māsas meklējumos.

"Franču lente „Kleo un Pols” nes to pašu kodu, ko savulaik „jaunā viļņa” darbi, un priekšplānā izvirza divus pirmsskolas vecuma bērnus, kuri kopā ar savu auklīti devušies uz vienu no Parīzes parkiem spēlēties." (Zane Dzene, Žurnāls Una)

Pēc vairākām īsfilmām režisora Stefana Demustjē debijas filma "Māla seguma laukums" (Terre Battue) 2014. gadā tika izrādīta Venēcijas Starptautiskajā kino festivālā. Filma "Kleo un Pols” šogad tika nominēta Berlīnes kinofestivāla balvai "Kristāla lācis" par labāko filmu bērnu filmu kategorijā, kā arī ieguva īpašu starptautiskās bērnu un jauniešu žūrijas "Generation 14plus" atzinību.

Režisors par filmu teicis: “Es vēlējos radīt filmu par mūsdienu Parīzi, jo dzīvoju šajā pilsētā un teroristu uzbrukumi ir mainījuši to. Bērnu nevainība un interese par apkārtni atgriež piemirsto Parīzes skaistumu. Es vēlējos uzņemt filmu ar saviem bērniem, jo ticu, ka vislabākās filmas tiek uzņemtas ar tiem, ko mīli.”

Filma tiks izrādīta franču valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā. To ieteicams skatīties no 7 gadu vecuma.

Ieskats Stefana Demustjē filmā “Kleo un Pols”:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti