Mazākiem bērniem Ventspils muzejā piedāvā attālinātu nodarbību par Meteņiem

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs aicina pirmsskolas izglītības iestāžu un sākumskolas mazo klašu audzēkņus svinēt Meteņus, izmantojot muzeja piedāvāto attālināto nodarbību ''Zoom''  platformā. Top arī citu Ventspils muzeja struktūrvienību muzejpedagogu veidotās nodarbības, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāvji.

Meteņi ir tas brīdis, kad īsās ziemas dienas kļūst garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Lai gan ārā vēl ir ziema, jaušama jau pavasara tuvošanās. Nodarbībā bērnus iepazīstinās ar Meteņa ticējumiem, – ko var pateikt, novērojot laika apstākļus, kāpēc jāveļ sniega bumbas un visiem jāvizinās ar ragaviņām. Meteņi bija pēdējā diena, kad vēl varēja iet ķekatās jeb budēļos. Maskošanās mērķis bija atjaunoties un iegūt jaunus spēkus, tāpēc gājieni bija skaļi un jautri, budēļi lēkāja, trokšņoja, dziedāja un dancoja. Nereti Meteņus uzskata par bērnu svētkiem, tāpēc runā, ka pati Laima vai Metenis šajā dienā metot dāvanas mazajiem rokās. Vēl Metenī noteikti brauca ciemos. Sauciet muzeju ciemos, un būs kopīgi svētki!

Vairāk informācijas un iespēja pieteikties, zvanot muzejpedagoģei Rebekai Busulei pa tālr. +371 22070165 vai izmantojot e-pastu: [email protected]

Sakarā ar ārkārtas situāciju valstī visi Ventspils muzeja muzejpedagogi aktīvi strādā pie nodarbību izveides attālinātam mācību darbam. Attālināto nodarbību priekšrocība – tās var apmeklēt neatkarīgi no iestāžu atrašanās vietas jebkur pasaulē, kur pieejams internets. Ventspils muzeja nodarbībām jau pieteikušās grupas no dažādām Latvijas vietām, pat no Oslo - latviešu skolai “Kastanis” šī šķiet vērtīga iespēja paplašināt bērnu zināšanas par Latviju. Pagājušajā gadā nodarbības atzinīgi novērtēja Kultūras ministrijas pārstāvji, muzeja izstrādātās nodarbības iekļaujot programmas “Latvijas skolas soma” atbalstīto aktivitāšu sarakstā.

Jaunās programmas paredzētas pirmsskolas un sākumskolas mazo klašu vecuma bērniem, kas ārkārtas situācijas ietvaros var apgūt zināšanas, kopīgi esot klasēs vai grupiņās, turklāt Ventspils bērnudārzi ir nodrošināti ar visām iespējām apgūt attālinātās nodarbības.

Herberta Dorbes memoriālais muzejs februāra nodarbībās aicinās atzīmēt rakstnieka Herberta Dorbes dzimšanas dienu, iepazīstot grāmatu “Aina ar brālīti meklē cālīti”, Amatu māja iepazīstinās ar leģendu par zelta saktu, savukārt Livonijas ordeņa pils muzejpedagoģe ar bērniem apgūs mežā atstāto zvēru pēdu nospiedumus. Sekojiet informācijai muzeja mājaslapā (www.muzejs.ventspils.lv) un muzeja sociālajos kontos!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt