Mazaizsargāto ģimeņu bērniem iespējams saņemt bezmaksas skolas preču komplektus

Lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Eiropas Atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām aicina pieteikties skolas piederumu komplektiem, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes var saņemt izdales punktos visā Latvijā, paziņojumā presei informēja fonda pārstāvji.

Skolas piederumu komplektus var saņemt ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas, kuras:

  • atbilst trūcīgas mājsaimniecības statusam;
  • nonākušas krīzes situācijā;
  • atbilst maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, kurā ienākumi mēnesī nepārsniedz 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 229 eiro.

Pieejami divu veidu skolas preču komplekti – bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem un bērniem vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Skolas preču komplektos atrodami dažādi individuālie mācību priekšmeti, kancelejas piederumi, penālis u.c. mācībām noderīgas lietas, kā arī mugursoma sākumskolas vecuma bērniem. Kalendārajā gadā katram bērnam pienākas viens komplekts.

“Septembrī, uzsākot jauno mācību gadu, svarīgi sniegt vienlīdzīgas iespējas mācīties un apgūt jaunas zināšanas ikvienam Latvijas skolniekam. Lai atbalstītu veiksmīgu mazaizsargāto ģimeņu bērnu skolas gaitu uzsākšanu, šobrīd aicinām pieteikties skolas preču komplektu saņemšanai visā Latvijā,” skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Īstenojot Eiropas Atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām, Sabiedrības integrācijas fonds apvieno un efektīvi iesaista atbalsta sniegšanā 27 nevaldības organizācijas, reliģiskās organizācijas un pašvaldības vai to iestādes, to starpā tādas kā "Samariešu fonds", "Latvijas Samariešu apvienība" un "Latvijas Sarkanais Krusts" u.c. Partnerorganizācijas nodrošina skolas preču, pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektu izdali, maltīšu sagatavošanu un izdali un papildpasākumu īstenošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt