Sadaļas Sadaļas

Māras atsvēte, pūpološanās, ekspedīcijas dabā - radošās darbnīcas «Koks un ūdens»

Svētdien, 14. aprīlī, plkst.10.00 Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” notiks „Pavasara tradīciju radošās darbnīcas „Koks un ūdens””, kur varēs piedalīties dabas izpētes ekspedīcijās, radošajās darbnīcās, dabas sakopšanas talkās un noslēgumā visi kopā svinēt latviskus pavasara svētkus.

Ūdens tematika ir izraudzītā tādēļ, ka pagājušās vasaras sausums radīja izmaiņas Mores pagasta mitrājos un akās. Interesenti Dabas aizsardzības speciālistu vadībā varēs doties ekspedīcijā un izzināt šo tēmu, bet kopā ar ainavu arhitektiem darboties vides sakopšanas talkas norisēs.

Ar ūdeni ir saistītas arī pavasara tradīcijas – kopā ar etnogrāfi Indru Čeksteri un muzikanti Aigu Auziņu notiks pavasara Māras atsvēte, Jurģu dienas ieskandināšana un  pūpološanās.

Pasākuma dalībnieki varēs piedalīties izstādes tapšanā, kurā būs aplūkojami tradicionālie koka trauki un sadzīves priekšmeti. Izstādes veidošanas dalībniekus ar pavasarīgu pārsteigumu iepriecinās zemnieku saimniecība „Ceplīši”. Savukārt radošajās darbnīcās katrs varēs izgatavot derīgas lietas no koka zariem, lūkiem, mizām, kuras iegūtas talkas norisē. Praktiskās darbnīcas vadīs Margita Poriete, Daiga Kļaviņa un Dr.agr. Baiba Ošmane. Pasākuma noslēgumā klātesošajiem būs iespēja degustēt tradicionālos pavasara ēdienus.

Pasākuma organizatori aicina apmeklētājus ierasties darba vai tūrisma apģērbā, vēlams līdzi ņemt tradicionālu koka trauku vai sadzīves priekšmetu ar stāstu izstādei.

Pasākumam jāpiesakās iepriekš, zvanot vai sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 29528421, dalībnieku skaits ir ierobežots. Dalība bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt