Literatūre/sākumskola

«Literatūre/sākumskola». Rakstniece Inese Paklone.

Literatūre/sākumskola

Literatūre/sākumskola. Evija Gulbe

Literatūre/sākumskola. Rasa Bugavičute-Pēce

«Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss» – grāmata par maza kucēna lielajiem sapņiem

Rasas Bugavičutes-Pēces grāmata “Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss” tapa 2016. gadā, kad rakstniece pirmo reizi iepazinās ar īstu franču buldogu vārdā Klimpa. Lai arī abu satikšanās bija īsa, Rasai likās, ka tā noteikti nav notikusi tāpat vien. Iztēle raisījās, un Klimpas pasaules uzskati pārtapa grāmatiņā bērniem, turklāt “Bērnu žūrijas 9+” kategorijā grāmata ieguva 3. vietu.

Lai izziņas piedzīvojumos varētu iesaistīties ikviens interesents, veicinātu bērnu lasītprasmi un palīdzētu iepazīt mūsdienu latviešu bērnu grāmatas un autorus, LSM.LV pēc katras no “Literatūre/Sākumskola” epizodēm dalīsies ar publikācijām, kurās atradīsiet katram raidījumam radītu metodisko materiālu ar uzdevumiem vecākiem un bērniem.

Darbs, Daba, Draudzība un Dievs

Rasa Bugavičute-Pēce ir dramaturģe un rakstniece. Viņa ir rakstījusi lugas teātru izrādēm, scenārijus kino filmām, televīzijas seriāliem, radio iestudējumam, koncertiem un lieluzvedumiem, kā arī vairākus tekstus dziesmām (“Lec, Saulīte”, “Klusi čukst Dievs’’ u.c.). Bērniem viņa sarakstījusi stāstu “SOS pilna pļava gulbju” literārajā krājumā "Nepareizie stāsti" (2014), grāmatu "Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss" (2016), stāstu “Kā Zirgs ceļoja laikā un telpā”, kas iekļauts ilustratoru katalogā “The Horse” (2017), kā arī grāmatu jauniešiem “Puika, kurš redzēja tumsā" (2019).

Grāmatas “Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss" stāsts vēsta par to, kā franču buldoga šķirnes meitene iepazīst pasauli un mācās sadarboties ar cilvēku. Gudri un sirsnīgi rakstniece kucēna prātam atklāj lielos jēdzienus Darbs, Daba, Draudzība un Dievs, līdz ar to tuvinot tos bērniem. Nav viegli būt – vai esi kucēns vai bērns, vai pusaudzis, vai pieaudzis cilvēks. Taču būt ir tik labi, īpaši, ja mēs cits citam palīdzam būt!

 

Grāmatu vērtē liepājnieces Ieva un Kira:

 

Fantāzija izglābs pasauli!

Rasa Bugavičute-Pēce stāsta, ka viena no galvenajām vērtībām, kuru viņa vienmēr vēlas panākt savos darbos, ir iespēja asociēties ar tiem, par kuriem visbiežāk pat neiedomājamies, un audzēt empātiju.

“Es ceru, ka bērns, lasot grāmatiņu par Klimpu, atraisīs savu fantāziju un sapratīs, ka arī tādā mazā kucēnā var būt lieli sapņi, cerības, spīts un mīlestība, un nevienam no mums nav nekādu šķēršļu, lai sasniegtu to, ko mēs vēlamies. Man gribētos, lai bērni apjauš, ka jebkurš dzīvnieciņš, kurš ienāk viņu dzīvēs, ir jāuztver ar lielu atbildību un plašu sirdi, jo visdrīzāk dzīvnieciņš tieši tāpat attiecas arī pret “saviem cilvēkiem”. Es pati grāmatiņā sastopamos tēlus – dzīvniekus – esmu aizguvusi no suņiem un kaķiem, kas krustojuši manu dzīvi, tāpēc ar grāmatu gribu ļaut arī bērniem pafantazēt par to, ko gan varētu domāt viņu mājdzīvnieki! Jo es nešaubos ne mirkli, ka tieši fantāzija būs tā, kas izglābs pasauli. Gluži kā rakstīts Mihaela Endes grāmatā “Bezgalīgais stāsts”,” pauž rakstniece.

 

Klimpas foto

 

Dodamies aizkulisēs!

Rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce raidījumā “Literatūre / Sākumskola” liepājniekus ievilināja teātra un drāmas aizkulisēs. Skolēni kopā ar rakstnieci un literatūristiem Martu Selecku un Gustavu Terzenu izdomāja jaunus piedzīvojumus, kuros devās dažādi tēli, bet pēc tam ļāvās fantāzijai un tēlu piedzīvojumā nokļuva paši.

Iepazīties ar grāmatiņā aprakstīto tēlu Klimpu un nokļūt teātra pasaulē iespējams arī citiem jaunajiem literatūristiem. Raidījuma epizodes metodisko materiālu ar darba lapām un uzdevumiem sagatavojusi rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce un metodiķe Inese Lāčauniece. Materiālā atrodams Toma Treiberga ilustrāciju motīvs, ko papildinājusi māksliniece Lāsma Olte. Metodiskais materiāls izmantojams kā palīglīdzeklis mācībām skolām, kā arī vecākiem un bērniem.

 

Dokumenti

Rasa Bugavičute-Pēce

Lejuplādēt

10.54 MB

Piedzīvojumus kopā ar LSM.LV turpināsim, kad darbus no nedarbiem atšķirt mācīs rakstniece Evija Gulbe un viņas varoņi Koko un Riko no grāmatas "Koko un Riko – skolas zvaigznes". Esiet gatavi nākamajiem uzdevumiem!

Raksta pirmpublikācija Lsm.lv 2021. gada 2. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt