Nedzirdīgajiem

Kultūras ziņas

Nedzirdīgajiem

De Facto

Province: «Māksla spēlēties»

Māksla spēlēties! Koka rotaļlietu muzejs Sabilē

Sabilnieka Andra Millera «smilšu kaste» ir darbu un ieceru pārpilnā ikdiena. Tomēr atšķirībā no bērniem, viņš spēlējas un vērtē sabiedrībā notiekošo ar atbildību. Ar mākslinieku, skolotāju un rotaļlietu meistaru Andri Milleru LTV raidījumā “Province” saruna par mūsdienu bērniem, sabiedrību un mākslu spēlēties.

Pedagogs Andris Millers ir izveidojis  koka rotaļlietu muzeju Sabilē, nedomājot par lielu apmeklētāju skaitu un sabiedrības atsaucību: “Ja es savā mūžā varu ieinteresēt vienu bērnu, vai tas ir bez jēgas?”

Muzejā ir arī bērnu daļa – bērnu gatavotas rotaļlietas. “Es te neesmu viens, es te tik grīdu izmazgāju,” saka Andris Millers.

Koka rotaļlietu muzejā galvenokārt ir attēloti dzīvnieki. “Man ir ādas kurpes, es braucu ar mašīnu, sabraucu putnus. Ja cilvēki uzkāpj  kādam uz kājas, tad saka ”Piedod!”. Šī ir mana atvainošanās.”

Andris Millers uzskata, ka mazo skolu likvidācija liecina par naudas skaitīšanu, tajā procesā neviens nedomā par bērniem. “Onkul, tev vajag mazāk naudu rēķināt! Bērni brauc uz Talsiem, ceļā pavadot divas stundas dienā, un tad runā par to, ka fizisko aktivitāšu par maz...”

Skolotājs Andris Millers nenoliedz, ka lielajās skolās ir vairāk iespēju, lai sagatavotu skolēnus ar labām zināšanām, piemēram, fizikā, bet, viņaprāt, svarīgākas par atzīmēm ir cilvēciskās vērtības bērnā.

Skolotājs uzskata, ka skolā bērnam ir jāmācās ne tikai zināšanas, bet arī attiecības ar citiem cilvēkiem, tajā skaitā attiecības ar pretējo dzimumu.

“Latvijas skola ir viens sieviešu klosteris. Jūs tur gribat izaudzināt karavīrus?”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti