Dienas ziņas

Protestē pret pasta nodaļas slēgšanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mācību iestādes samierinās ar nepilngadīgiem smēķētājiem

Mācību iestādes samierinās ar nepilngadīgiem smēķētājiem; apreibinošās vielas jauniešiem ir viegli pieejamas

Valsts policija veikusi pārbaudi Ventspils Tehnikumā, kur reidā policisti devušies ar kinologu apmācītiem suņiem. Dienesta suņi spēj pazīt gan tabakas izstrādājumus, gan psihotropās vielas, un tas ļauj ātri identificēt aizdomās turamās personas skolēnu vidū. Viens tehnikuma students nogādāts slimnīcā  ekspertīzes veikšanai, jo aizdomas par apreibinošu vielu lietošanu, un  uzsākti 11 administratīvo pārkāpumu procesi par cigarešu un elektronisko smēķēšanas ierīču glabāšanu. Kaut nepilngadīgajiem smēķēšanu liedz likums, gan elektroniskās cigaretes, gan psihotropās vielas jauniešiem ir viegli pieejamas.

Pārbaude bijusi saskaņota ar mācību iestādes pedagogiem, kas šādi vēlējās audzināt nepilngadīgos smēķētājus.

"Kamēr persona nav pilngadīga, šāda izvēle – smēķēt vai nesmēķēt – likuma izpratnē viņai nepastāv. Arī mācību iestādēm nav izvēles ziņot vai neziņot.

Viņu pienākums ir ziņot par šādiem gadījumiem. Tieši tāpat arī vecākiem," skaidroja VP Kurzemes reģiona Ventspils iecirkņa priekšnieks Ansis Zanders.

Latvijā administratīvā atbildība par smēķēšanu piemērojama jau no 14 gadu vecuma, bet tieši skolas reputācijas jautājums, iespējams, attur citas mācību iestādes Latvijā  no regulāras policijas iesaistes nepilngadīgo izglītošanā vai sodīšanā

Ventspils Tehnikuma direktore Kristīne Vāgnere-Davidova skaidroja, ka tas ir apzināts lēmums – sadarboties ar Valsts policiju un pašvaldības policiju. Bet, protams, pēc šī policijas reida es esmu saņēmusi zvanus un komentārus: "Kristīne, ko Tu dari ar savas skolas reputāciju!?"

Lai arī pirkt cigaretes  un smēķēt ir aizliegts  personām, kas ir nepilngadīgas, Ventspils Tehnikuma pedagogi ir nobažījušies, ka gan elektroniskās cigaretes, gan psihotropās vielas jauniešiem ir viegli pieejamas.

To apliecina smēķējošu tādu jauniešu bariņi pie mācību iestādem visā Latvijā, kuri smēķē pat no 12 gadu vecuma, kaut zina, ka tas nav likumīgi, saņem sodus, kāds domā atmest, bet neizdodas, kādam ir izdevies.

Nepilngadīgo smēķēšanai daudzviet mācību iestādēs kā vecāki, tā pedagogi cenšas nepievērst uzmanību un uz pārkāpumu skolas teritorijā piever acis, bet Valsts policija uzsver, ka pedagogiem ir tiesības lūgt pārbaudīt personīgās mantas, informēt vecākus un vērsties policijā, ja  konstatēta smēķēšana un psihotropo vielu lietošana.

"Ļoti iespējams, ka mēs kā strausi bāžam galvu smiltīs, nereaģējam un diemžēl neziņojam, glābjot mācību iestādes labo slavu,"

sabiedrības attieksmi raksturoja Zanders.

Šī gada deviņos mēnešos Valsts policijas Ventspils iecirknī par narkotisko vielu glabāšanu un lietošanu ierosināti 16 kriminālprocesi, kā arī ar policijas palīdzību alkohola un  psihotropās vielas lietojušie jaunieši nogādāti ekspertīzei slimnīcā. Tostarp no mācību iestādēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti