Ģimenes studija

Pusaudžu attiecību kontrole: No vienas puses dot brīvību, no otras – būt klāt

Ģimenes studija

Skolēnu kavējumu iemesli un skolu iespēja pielāgoties individuālam mācību procesam

Ārkārtas situācijas: vai izglītības iestādēs visi zina, kā rīkoties

Mācību iestādes ir gatavas dažādām ārkārtas situācijām un evakuācijai

Skolas un pirmsskolas izglītības iestādes ir sagatavojušās ārkārtas situācijām, to nosaka arī vienojošie likumi, tomēr – evakuācija ir ārkārtīgi augsta stresa situācija, par to pārliecinājās Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā oktobrī notikušajās evakuācijās, pat mācību evakuācija ir stresa pilna, raidījumā “Ģimenes studija” atzīst izglītības iestāžu pārstāvji.

Oktobrī Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā četras reizes nedēļas laikā bija ārkārtas situācija - skolas e-pastā “iekrita” vēstules, kurās teikts, ka konkrētā laikā tiks detonētas skolā ieliktās sprāgstvielas. Skolēni tika evakuēti.

Pirmā evakuācija bija tad, kad ārā bija plus divi grādi, vēlākos gadījumos arī no peldbaseina bērni evakuējās. Tā ir augsta stresa situācija.

Skolai ir noslēgtas rakstiskas vienošanās ar dažādām iestādēm, kuras atrodas tuvu skolai, par iespēju izmantot telpas krīzes situācijās.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis skaidro, ka katru semestri skolā ir evakuācijas mācību process, tajā pārbauda personāla sadarbību, lai noteiktā laikā skolēni varētu atstāt ēkas.

Rīgas 79. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Baiba Bite-Tiļļa skaidro, ka bērnudārzs izmēģina evakuāciju divas reizes gadā, iepriekš neviens netiek informēts. Sākums bija haotisks, bet ar gadiem uzlabojies evakuācijas laiks, rīcības plānā skaidri atrunāta evakuācija.

Evakuācija pirmsskolas izglītības iestādē atšķiras no skolas, nereti bērni raud, nevar paspert soli, ir jāiznes, evakuācija ir grūts process, personālam jābūt zinošam, lai varētu mierīgi evakuēties. Ir vienošanās ar trim iestādēm, kur palikt šādās situācijās.

Ikšķilē kopš 2015. gada izveidota kopēja drošības sistēma, kuras ietvarā ir preventīvo, esošo un iespējamo pasākumu kopums.

Evakuācija ir galējais process, kad ēka tiek pamesta. Inženiertehniskie procesi nosaka, kā to darīt. Evakuācijas procesā jāspēj pārvietoties droši, nepieciešami tehniskie nodrošinājumi. Drošības jautājumi ietver ugunsdrošības, fiziskās drošības, ēkas drošības jautājumus.

Skolās ir vizuālas zīmes, instruktāžas, mācības un citi preventīvi pasākumi, to nosaka vienojoši likumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti