Mācības klātienē sākumskolas grupā drīkst uzsāk 25 pašvaldībās; skolas cenšas noturēties «drošajā sarakstā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No šodienas mācības klātienē sākumskolas grupā drīkst uzsākt 25 pašvaldībās. Drošās pašvaldības noteiktas pēc kumulatīvā rādītāja saslimstībai ar Covid-19 – tam ir jābūt zem 200 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Noteikta arī 10% svārstību robeža – tātad maksimāli pieļaujamais kumulatīvais rādītājs ir 220 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Mācības šodien atsāk arī 73 skolēni Ērgļu vidusskolā. Pēdējās dienas bijušas ļoti saspringtas, stāsta vidusskolas direktore Inese Šaudiņa. Pagājušās nedēļas beigas bija ļoti intensīvas. Sevišķi tādēļ, ka šis lēmums par mācību atsākšanu vēl bija jāpieņem pašvaldībā. Tad ļoti operatīvi noorganizējām darbinieku testēšanu. Piektdien veica siekalu testus, un sestdien jau bija rezultāti, ka visi darbinieki var uzsākt darbu. Tad katram skolēnam ir trīs maskas, ko iedevām šorīt no rīta. Skolotāja arī mācīja, kā ar šīm maskām apieties, pauž direktore Inese Šaudiņa.

Mācības klātienē sākumskolas grupā drīkst uzsāk 25 pašvaldībās
00:00 / 03:52
Lejuplādēt

Īsajā laika posmā izdevies arī nodrošināt ēdināšanas pakalpojumus un izretināt skolēnus ēkā tā, lai saskare starp klasēm būtu pēc iespējas mazāka. Par to, cik ilgi izdosies noturēt klātienes mācības, direktore ir bažīga – pietiek vien ar dažiem gadījumiem, lai kumulatīvais rādītājs pašvaldībā pārsniegtu atļauto līmeni. Par savu drošību satraucas arī skolotāji – daļa vēlētos pirms mācību atsākšanās būt vakcinēti. Tam piekrīt arī Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais. Šajā skolā šodien mācības klātienē atsāk vairāk nekā 200 skolēnu.

“Protams, es esmu pilnīgs un absolūts piekritējs tam, ka skolotāji arī bija maksimāli jāpasargā. Un tie, kas vēlas vakcinēties, bija jāvakcinē. Protams, pedagogi par to ir satraukti. Dzirdot to piektdienas saslimušo skaitu – virs 1000 – tas, visticamāk, nav tāds, ka tu sajūties droši atgriezties. Es neesmu pret to, ka skolēniem jāatgriežas, īpaši, šajos drošajos reģionos. Bet piektdien plkst.14.00 beidzot saņemot lēmumprojekta gala versiju un pēc tam uz to balstoties un visu informējot – man liekas, ka tas ir nepieļaujami,” uzskata direktors.

Laurenču skolas direktors satraucas arī par to, cik ilgi Siguldas novads noturēsies drošajā sarakstā. Turklāt pirms mācību uzsākšanas visiem pedagogiem bija jāveic siekalu tests un tas turpmāk katru nedēļu jāatkārto. Taču lēmums par mācību atsākšanu pieņemts tik vēlu, ka daudzi to izdarīt nepaspēja. Ir pašvaldības, kurās visi pedagogi testējas tikai šodien. Piemēram, Pļaviņu novadā mācības klātienē šonedēļ lēma neatsākt, lai varētu veikt testēšanu un citus sagatavošanas darbus.

“Mūsu pašvaldībā mācās arī skolēni no citām pašvaldībām, un tajās ir diezgan augsts saslimstības līmenis. Mums vēl jāpārdomā, kā mēs varētu regulēt šo procesu. Un, lai nebūtu lēmums sasteigts un lai nebūtu tā, ka mēs divas dienas pamācāmies un tad nedrīkstam mācīties, tad esam nolēmuši šonedēļ gatavoties nākamajai nedēļai. Ja rādītājs būs nemainīgs un to pieļaus, tad sāksim mācības ar 1. martu,” stāsta Pļaviņu novada Izglītības un kultūras komitejas priekšsēdētāja Silga Stučka.

Kopumā lēmumu noteikt drošās pašvaldības, kurās uzsākt skolot mazākās klases klātienē, pašvaldībās vērtē atzinīgi. Taču tas ir bijis pārāk sasteigts, un par to, kā risināt dažādus ar epidemioloģisko drošību saistītus jautājumus, ir vēl daudz neskaidrību. Katru trešdienu Slimību profilakses un kontroles centrs publicēs jaunākos datus par pašvaldībām, kurās mācīties klātienē atļauts.

Viena no drošajām pašvaldībām ir Mālpils – šodien mācības klātienē sāks 117 Mālpils novada vidusskolas mazāko klašu skolēni. Skolas direktore Jeļena Caune raidījumā “Rīta Panorāma” pauda, ka skola ir sagatavota skolēnu drošām mācībām klātienē.

“Esam gatavi uzsākt mācības klātienē,” sacīja skolas direktore.

Atsāktas klātienes mācības sākumskolas klasēs, skola ir iekārtota tā, lai bērniem būtu droši. Ir vecāki, kuri interesējušies par iespēju mācības neapmeklēt klātienē, bet nav oficiāla iesnieguma par to.

Vecāki skolēnus nodrošina ar personisko, sabiedrisko vai pašvaldības transportu. Skolēnus nodrošina arī ar maskām. Īpaši domāts par bērnu fiziskām aktivitātēm, sporta nodarbības notiks ārā.

Attālināto mācību laikā skolēni ir iespēju robežās nodrošināti tehniski. Vislielākās problēmas attālināto mācību laikā skolēniem sagādā mazkustīgums un ilgais pie viedierīcēm pavadītais laiks.

Skolā izmantos iespēju konsultēt skolēnus klātienē, jo zināšanas un praktiskās iemaņas nav iespējams attālināti apgūt pilnībā, uzsver direktore.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti